Wygrać i poprawić styl. ŁKS Łódź jedzie na Podkarpacie zaprezentować się tak, jak Wiewióry w pierwszym spotkaniu - Zdjęcie główne

Sport Podopieczni Ireneusza Mamrota pojadą do Rzeszowa, aby osiągnąć taki wynik, jaki siatkarki ŁKS-u przywiozły do Łodzi z pierwszego meczu w półfinale play-offów. Wiewióry wygrały wówczas 3:0. Czas, aby taki wynik z Podkarpacia przywieźli również piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego.

Zwycięstwo ŁKS-u Łódź urodzone w bólach
Wygrana ŁKS-u Łódź w potwornych mękach z GKS-em Bełchatów sprawiła, że bardzo potrzebne trzy punkty do ligowej tabeli zostały dopisane, ale styl gry nie przypadł do gustu kibicom. Przypomnijmy, że ŁKS wygrał z grającymi prawie całą drugą połowę w „dziesiątkę” bełchatowianami dopiero po rzucie karnym w 87. minucie spotkania.

W pierwszej części sezonu łodzianie wygrywali lekko, łatwo i przyjemnie z drużynami z dolnych rejonów tabeli. Inaczej było jednak z Resovią. Rzeszowianie przy al. Unii sprawili niemały kłopot podopiecznym wtedy jeszcze Wojciecha Stawowego. ŁKS wygrał 2:1, ale uczynił to w podobnym stylu, co ostatnio z GKS-em. W październiku również zwycięstwo łódzkiej ekipie zapewnił Antonio Domínguez, który wykorzystał dwa rzuty karne, w tym ten na wagę zwycięstwa w 85. minucie. Golem dla Resovii odpowiedział wówczas Radosław Adamski. Podsumowując rundę jesienną, prezes Salski sam przyznał, że mecz z Resovią, ŁKS rozegrał naprawdę słabo.

Resovia Rzeszów - ŁKS Łódź. Sytuacja w tabeli
Łódzki Klub Sportowy potrzebuje punktów tak samo, jak jego najbliższy rywal. Ełkaesiacy cały czas plasują się w czołówce. Przed meczem w Rzeszowie, łodzianie plasują się na 3. miejscu z 43 punktami. Strata do wicelidera z Łęcznej i lidera z Niecieczy wynosi odpowiednio: 1 i 4 punkty. Z tym, że Termalica wciąż ma dwa spotkania rozegrane mniej.

Sytuacja Resovii jest podobna do tej z jesieni. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego okupują dolne rejony tabeli i są poważnie zagrożeni spadkiem i szybkim powrotem do 2. ligi. Resovia zajmuje przedostatnie, 17. miejsce w Fortuna 1 Lidze z zaledwie dwoma oczkami zapasu nad czerwoną latarnią z Bełchatowa.

Polecamy: Dzieje się w drugich połowach z udziałem ŁKS-u Łódź. Jak wygląda dotychczasowy sezon Ełkaesiaków w liczbach?
Resovia Rzeszów - ŁKS Łódź. Sytuacja kadrowa
W Resovii zdolni do gry nie będą: Konrad Domoń, Kamil Antonik oraz Mateusza Geniec. Do dyspozycji trenera wracają natomiast Jarosław Czernysz i Kamil Radulj.

Po łódzkiej stronie na pewno nie zobaczymy Samuela Corrala i Kamila Dankowskiego. W kadrze meczowej na pewno znajdą się natomiast Ricardinho, który wszedł już z ławki w poprzednim spotkaniu oraz Łukasz Sekulski, który po zderzeniu z bramkarzem Sandecji został przewieziony do szpitala.

Rozjemcą meczu Resovii z ŁKS-em będzie Tomasz Wajda. 40-latek prowadził już w tym sezonie mecze z udziałem Rycerzy Wiosny. Było to wygrane spotkanie z GKS-em Jastrzębie i cudowny gol Antonio Domíngueza oraz przegrany mecz Pucharu Polski z Legią Warszawa 2:3.