Wygrana Widzewa na zakończenie obozu w Opalenicy! [RELACJA]

Wygrana Widzewa na zakończenie obozu w Opalenicy! [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Drużyna Widzewa Łódź pokonała 3:2 (2:0) Chrobrego Głogów w swoim trzecim i ostatnim sparingu na obozie przygotowawczym w Opalenicy. Wszystkie bramki dla łodzian padły po… rzutach karnych.

Jak się okazało, było to pierwsze i ostatnie zwycięstwo Widzewa pod wodzą Zbigniewa Smółki, który po zakończeniu meczu został zwolniony ze swojej funkcji.

W pierwszej połowie Widzew prezentował się całkiem przyzwoicie i wydawało się, że to łodzianie mają większą ochotę do gry niż rywale z I ligi. Na prowadzenie udało się wyjść w 26. minucie, gdy po zagraniu ręką w polu karnym, sędzia podyktował „jedenastkę” dla łodzian, pewnie wykorzystaną przez Daniela Mąkę.

15 minut później Przemysław Kita dobrze przyjął piłkę w polu karnym i przy próbie oddania strzału został sfaulowany przez obrońcę. Do piłki ustawionej na 11. metrze ponownie podszedł Mąka i znów nie dał szans Abramowiczowi.

Na początku drugiej odsłony spotkania wydawało się, że to Widzew wciąż trzyma inicjatywę i może podwyższyć prowadzenie. Niestety sytuacja odwróciła się bardzo szybko, bo już w 52. i 54. minucie, po dwóch błędach w obronie łodzian, Chrobry zdołał zdobyć dwie bramki i wyrównać za sprawą Wasiluka oraz jednego z testowanych zawodników.

W 62 minucie łodzianie wrócili jednak na prowadzenie. Przemysław Banaszak został sfaulowany w „szesnastce”, a sędzia podyktował trzeci rzut karny dla łodzian w tym meczu. Jako że Mąki nie było już na boisku, do piłki podszedł Adam Radwański i równie pewnie wykorzystał „jedenastkę”.

Widzew miał jeszcze swoje okazje na podwyższenie prowadzenia, jednak wynik nie zmienił się już do końca spotkania. Było to ostatnie spotkanie Czerwono-Biało-Czerwonych przed powrotem do Łodzi. Bilans spotkań Widzewa na zgrupowaniu w Opalenicy to zwycięstwo, remis i porażka.

Widzew Łódź - Chrobry Głogów 3:2 (2:0)
1:0 - Daniel Mąka (26.) (k.)
2:0 - Daniel Mąka (41.) (k.)
2:1 - Marek Wasiluk (52.)
2:2 - Zawodnik testowany (54.)
3:2 - Adam Radwański (62.) (k.)

Składy:

Chrobry: Abramowicz (46. Makuchowski) – Ilków-Gołąb (46. Stolc), Góra (46. Michalec), Pawlik (75. Ratajczak), Ratajczak (46. Wasiluk), Antochów (46. Drewniak), Mandrysz (46. Diduszko), testowany (46. Piła), testowany (46. Kulchawy), Lebedyński (46. Kowalczyk), testowany (75. testowany)

Widzew: Wolański (64. Mikołajczak) – Turzyniecki, Tanżyna (64. Piskorski), Zieleniecki, Pięczek (75. Stefaniak, 78. Pięczek), Mąka (46. Banaszak), Radwański (64. Jasiński), Juchacz, Stefaniak (46. Gutowski), Wolsztyński, Kita (46. Mandiangu)