Reklama

Dzień Kobiet w Porcie Łódź pod znakiem zdrowia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Dzień Kobiet w Porcie Łódź pod znakiem zdrowia - Zdjęcie główne

Dzień Kobiet w Porcie Łódź | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa łodzianek Bezpłatna cytologia, mammografia oraz konsultacje z przedstawicielami Szpitala Kopernika i Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. To propozycja Portu Łódź na nadchodzący Dzień Kobiet, który w tym roku przebiegnie w Centrum pod znakiem zdrowia i profilaktycznych badań. Zadbanie o siebie i swoje dobre samopoczucie to najlepszy prezent, jaki każda kobieta może sobie podarować z okazji swojego święta.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA KVIATUUM STARTUJE W PORCIE ŁÓDŹ

To właśnie w Łodzi zainaugurowana zostanie akcja społeczny KVIATUUM, w ramach której marka TATUUM sfinansuje cykl darmowych badań cytologicznych. Kampania zostanie przeprowadzona we współpracy z Ogólnopolską Organizacją Kwiat Kobiecości, która towarzyszy i pomaga kobietom walczącym z rakiem szyjki macicy. W Porcie Łódź w Dzień Kobiet 8 marca (środa) w godzinach 13:30 – 21:00 na parkingu przy sklepie IKEA pojawi się BADBAUS, czyli mobilny gabinet ginekologiczny, w którym każda Pani bezpłatnie i bez skierowania będzie mogła wykonać badanie cytologiczne. Na cytologię nie trzeba zapisywać się wcześniej, badania wykonywane będą według kolejności zgłoszeń na miejscu. Badanie powinno być wykonywane regularnie w ramach profilaktyki wczesnego wykrywania raka szyjki macicy raz do roku. O tym jak przebiega badanie i jak należy się do niego przygotować przeczytać można na stronie akcji: https://www.tatuum.com/strony/kviatuum

ZDROWIE – BADANIA PROFILAKTYCZNE TO PODSTAWA

Dzień Kobiet stanie się też okazją by porozmawiać w Porcie Łódź o zdrowiu i profilaktyce prozdrowotnej. W Atrium Centrum (przy sklepie IKEA) 8 marca w godzinach 10:00 – 20:00 na Panie, ale również Panów, czekać będą specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Kopernika w Łodzi by udzielić wyczerpujących informacji na temat bezpłatnych badań, które na co dzień można wykonywać w placówce medycznej. Mammografia, dermatoskopia, kolonoskopia czy tomografia płuc wykonywane profilaktycznie mogą uchronić nas od poważnych problemów zdrowotnych. Podczas spotkania z przedstawicielami Szpitala Kopernika będzie można dowiedzieć się więcej na temat programów profilaktycznych, a także zapisać się na badanie na konkretny termin

Dodatkowo Port Łódź zaprasza tego dnia wszystkie Panie na naukę samobadania piersi z wykorzystaniem fantomów. Warsztaty poprowadzą pielęgniarki, które na co dzień specjalizują się w pracy z kobietami doświadczonymi chorobą nowotworową piersi. Spotkanie połączone będzie z wystawą fotografii wykonanych w ramach wydarzenia BRA Day (Dnia Informacji o Rekonstrukcjach Piersi). Bohaterkami zdjęć są kobiety, które musiały zmierzyć się w życiu z rakiem piersi.

PRZEDSTAWICIELE NFZ POMOGĄ Z REJESTRACJĄ NA BADANIA

W Porcie Łódź 8 marca w godzinach 10:00 – 18:00 w Atrium pojawi się też stoisko Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. To tu będzie można bezpłatnie wykonać pomiary masy i składu ciała, BMI oraz tkanki tłuszczowej. Specjaliści pomogą m. in. założyć Profil Zaufany i Internetowe Konto Pacjenta czy wydadzą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zaprezentują bezpłatny portal Diety NFZ, indywidualnie dopasują plan żywieniowy pacjenta, a także założą chętnym osobiste konto na portalu. Z przedstawicielami NFZ będzie można też porozmawiać na temat dostępu do świadczeń zdrowotnych w tym leczenia uzdrowiskowego, a także poprosić o znalezienie informacji o najszybszych terminach leczenia wraz z wykazem placówek medycznych udzielających świadczeń zdrowotnych.

MAMMOBUS W PORCIE ŁÓDŹ

Z kolei w sobotę 11 marca w godzinach 10:00 – 17:00 na parkingu Portu Łódź przy wejściu do sklepu Empik pojawi się mobilny punkt, w którym każda Pani będzie mogła wykonać mammografię. Badanie jest bezpłatne dla kobiet w przedziale wiekowym 50 – 69 lat, które przez ostatnie dwa lata nie poddawały się mammografii. Pozostałe Panie będą mogły wykonać badanie odpłatnie w kwocie 120 zł. Na mammografie w Porcie Łódź obowiązują wcześniejsze zapisy na konkretną godzinę badania, zapisywać można się pod numerem telefonu 42 254 64 17.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy