Reklama

Książka dla dzieci i rodziców „Pepego przewodnik po ziemi”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Książka dla dzieci i rodziców „Pepego przewodnik po ziemi” - Zdjęcie główne

Książka dla dzieci i rodziców „Pepego przewodnik po ziemi” | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa łodzianek Przedstawiamy Państwu wyjątkową książkę dla dzieci i rodziców autorstwa łodzianki Agaty Morki „Pepego przewodnik po ziemi”. Autorka jest młodą mamą, która będąc w ciąży postanowiła napisać poradnik, przewodnik po dzisiejszym świecie dla swojego syna.

To książka napisana tak z myślą o dzieciach (w wieku około 6-8 lat), jak i dorosłych, zwłaszcza rodziców oczekujących przyjścia na świat ich dzieci.

Pisana jest z perspektywy mamy czekającej na urodzenie się jej dziecka – Pepego. Żeby ułatwić mu wędrówkę po Ziemi przygotowuje dla niego przewodnik. Dwadzieścia cztery rozdziały zatytułowane są według kolejnych liter alfabetu.

Każdy rozdział to krótka, kilkuzdaniowa opowieść o tym, co piszącą mama uważa za warte zwrócenia uwagi na Ziemi. Kolejne rozdziały przeprowadzają Pepego zarówno przez te najbardziej beztroskie, jak i przez ciemne miejsca na planecie, na którą ma przybyć. Zalecają codzienny trening mięśnia wyobraźni, radzą jak obchodzić się ze strachem, radością czy znikaniem bliskich. Sugerują jak upadać i jak latać. Pepe zaś dostaje wolność wyboru, by posłuchać tych rad lub się przeciw nim zbuntować.

Strony książki ułożone są niby notatnik z adresami, z paskami liter na prawym brzegu stron, które ułatwiają odnalezienie konkretnej litery i odpowiadającego jej rozdziału. Każdy z rozdziałów rozgrywa się na dwóch sąsiadujących stronach, z tekstem po prawej stronie i autorską ilustracją po lewej. 

 
Książka została samodzielnie wydana, wydrukowana przez Agatę Morkę. Można zamówić książkę z autografem autorki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy