Reklama

Reklama

Hip-hop dla seniorów, filmiki i oceny z pracy domowej. Tak pomaga RCW Centerko

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Hip-hop dla seniorów, filmiki i oceny z pracy domowej. Tak pomaga RCW Centerko - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

TuLokalni Zgodnie z obietnicą zawartą w artykule "Poranek jest piękny, a życie niesie wiele niespodzianek", publikujemy informacje nadesłane przez Mariusza Kołodziejskiego, prezesa Regionalnego Centrum Wolontariatu "Centerko" z Łodzi. Zobaczmy, jak wiele dobrego można zrobić lub zorganizować, pomimo zdecydowanych ograniczeń, którym podlegamy. 

Reklama

Sytuacja, która ostatnio nas doświadcza, mocno odciska się na naszym codziennym życiu, skłaniając do refleksji, rozmów oraz zmian...

Na co dzień kieruję Regionalnym Centrum Wolontariatu "Centerko". Pomagamy innym, działamy, organizujemy akcje, spotykamy się. Pandemia spowodowała, iż musieliśmy zawiesić sporo naszych inicjatyw, ograniczyć kontakty oraz spotkania. Bardzo szybko odczuliśmy brak możliwości bycia razem oraz dzielenia się "dobrym". Wolontariusze oraz moi współpracownicy sygnalizowali mi ten problem oraz zachęcili do stworzenia przestrzeni, w której możemy się wspierać, spotykać i działać. Tak powstała na naszym fb akcja #centerkoweSOS...

!reklama!Codziennie, każdy członek zespołu Centerka przygotowuje materiał dla pomagaczy i potrzebujących pomocy... Dzielimy się swoją wiedzą, pokazujemy, jak radzić sobie z lękiem i emocjami oraz podsuwamy kreatywne rozwiązania na aktywność w tym trudnym czasie. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie tylko obserwuje ją masa osób, ale również sporo się w nią angażuje i podsuwa własne pomysły.

Dużym zainteresowaniem cieszą się weekendowe ćwiczenia i zajęcia taneczne hip-hop dla seniorów, które skłaniają osoby 60+ do korzystania z nowych technologii, ruchu oraz dbania o siebie. Nagrywamy im krótkie tutoriale, wstawiamy na nasze kanały, a oni odsyłają nam swoje wykonania "do oceny". Dostajemy mnóstwo serdecznych słów i gestów, że nie zapomnieliśmy o nich i pomagamy im przetrwać ten trudny czas. To motywuje również nas i mobilizuje do dalszej pracy w tych nowych okolicznościach... dlatego pomagamy i wspieramy wszystkich pomagaczy i wolontariuszy, aby nieśli swoją misję i czuli naszą obecność :-)

Pozdrawiam,
Mariusz Kołodziejski - RCW "Centerko"   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy