Reklama

Reklama

Miejscy wolontariusze pomagają seniorom

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Miejscy wolontariusze pomagają seniorom - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

TuLokalni Już ponad 200 zgłoszeń zrealizowano podczas programu Miejskiego Wolontariatu. Codziennie wolontariusze pomagają seniorom – robią im zakupy i odbierają lekarstwa z apteki.

Reklama

Urząd Miasta Łodzi zachęca seniorów do pozostania w domach i kontaktu z wolontariuszami, dzięki temu będą mogli lepiej zadbać o siebie i swoje zdrowie. Kontakt z Miejskim Wolontariatem jest bardzo prosty: wystarczy zadzwonić pod numer Call Center: 42 638 55 00.

!reklama!

Przez infolinię senior kontaktuje się z jednym z urzędników. Podczas rozmowy urzędnik przyjmuje zgłoszenie, rejestruje miejsce zamieszkania potrzebującego i numer telefonu konieczny do kontaktu. Sprawa przekazywana jest do wolontariusza mieszkającego najbliżej – na tej samej ulicy bądź tym samym osiedlu. Po akceptacji zgłoszenia przez wolontariusza senior odbiera telefon, zamawia wybrane produkty i umawia się na ich odbiór o konkretnej godzinie. Wolontariusz po realizacji zakupów przynosi je do domu seniora, a następnie dzwoni do Call Center, aby poinformować o zrealizowanej pomocy dla mieszkańca. Często pomoc odbywa się także poza Call Center, wówczas procedura jest szybsza.

Miejski Wolontariat został uruchomiony w poniedziałek, 16 marca. Aby zostać wolontariuszem wystarczy zgłosić się mailowo, bez względu na zawód, może to zrobić każdy mieszkaniec. Należy tylko wysłać maila na adres: [email protected], w treści wpisując imię, nazwisko, numer telefonu, a maila zatytułować „WOLONTARIAT MIEJSKI”.

Po otrzymaniu zgłoszenia zadzwoni pracownik Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ i poinstruuje co dalej. Każdy z wolontariuszy wyposażany jest w rękawiczki ochronne i identyfikator z numerem, a także stemplem Urzędu Miasta Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy