Reklama

Reklama

Miejscy wolontariusze walczą z koronawirusem w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miejscy wolontariusze walczą z koronawirusem w Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

TuLokalni Już 67 wolontariuszy pracuje w ramach Miejskiego Wolontariatu. Łódzcy wolontariusze każdego dnia otrzymują zgłoszenia z prośbą o pomoc. Do wczoraj zrealizowali ponad 70 spraw.

Reklama

Miejski Wolontariat został uruchomiony w poniedziałek, 16 marca. Może się do niego zgłosić każda osoba – nie tylko urzędnicy, harcerze, osoby pracujące w fundacjach i stowarzyszeniach, ale także każdy mieszkaniec. 

Mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy, powinni dzwonić na numer Call Center, czyli: 42 638 55 00. 

Wówczas pracownik przyjmuje zgłoszenie i sprawdza w bazie wolontariuszy, który z nich mieszka najbliżej osoby potrzebującej pomocy. Dzwoni do wolontariusza i przekazuje mu sprawę. Ten już sam bezpośrednio kontaktuje się z osobą, która potrzebuje wsparcia i przejmuje sprawę. Po zrobieniu zakupów, czy pójściu do apteki, kiedy problem został rozwiązany, pracownik Biura Partycypacji potwierdza realizację zlecenia. 

Osoby potrzebujące pomocy, mogą sprawdzić wiarygodność wolontariusza przez kontakt z Biurem Partycypacji Społecznej UMŁ: 42 638 46 99 lub 42 638 46 00.

Do dziś (czwartek, 19 marca), zgłosiło się 67 wolontariuszy z całego miasta. 

Aby zgłosić się do udziału w Miejskim Wolontariacie należy wysłać maila z informacjami: imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu, adresem e-mail, w tytule wpisując „WOLONTARIAT MIEJSKI”. Maila trzeba przesłać na adres: a.skorzak@uml.lodz.pl lub r.fijalkowski@uml.lodz.pl.

Po otrzymaniu maila pracownik Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ skontaktuje się z chętnym do pomocy mieszkańcem i poinstruuje co dalej. Wolontariusze wyposażani są w rękawiczki ochronne, a także identyfikator – z numerem a także stemplem Urzędu Miasta Łodzi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy