Reklama

Reklama

Nowe lekcje online w wykonaniu EC1

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe lekcje online w wykonaniu EC1 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

TuLokalni Akcja EC1 On-line działa już od pewnego czasu, prezentowane są w niej spacery po Centrum Nauki i Techniki EC1, aktualności astronomiczne oraz zagadki i quizy. Domowe Centrum Nauki to nowy projekt pracowników EC1.

Reklama

Domowe Centrum Nauki to specjalne filmiki, w których pokazywane będą proste doświadczenia. Osoby produkujące filmiki wykorzystują to, co mają w swoich domach i nie wymagają od oglądających żadnej wiedzy. Warto jednak, by uczestnicy wykazywali chęć zrozumienia świata. Jak zaznaczają organizatorzy – nawet kuchenny stół może zamienić się w mini-laboratorium.

!reklama!

- Zdecydowaliśmy się na nagranie materiałów w naszych domach i mieszkaniach oraz narzędziami, które po prostu mamy pod ręką. Wiadomo, że jakość techniczna filmików będzie pozostawiała sporo do życzenia ale o to chodzi. Chcemy pokazać, że nie potrzeba super sprzętu ani wymyślnych przyrządów aby bawić się z nauką. Zostańcie w domach, sięgnijcie do kuchennych szafek i szuflad biurek i razem z nami obserwujcie jak powstaje deszcz albo stwórzcie niewidzialną mapę lub wodną lupę  – mówi Michał Kędzierski z Centrum Nauki i Techniki EC1.

Zajęcia, programy z cyklu Domowe Centrum Nauki emitowane będą 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki o 10:00 na Facebook’u Centrum Nauki i Techniki EC1.

 - Obok tego, wzorem wielu już placówek kulturalnych, we współpracy z wydawnictwem Literatura przygotowujemy cykl słuchowisk, w ramach których podzielimy się z Wami prawdziwymi skarbami: pięknymi historiami dla dzieci zaczerpniętymi z książek wydawnictwa. Poznamy przygody dzieci Pana Astronoma, zrobimy sobie selfie ze Stolemem a także wyprowadzimy na spacer naprawdę bardzo „grzecznego” psa…  Jeśli możecie, zostańcie więc w domu i cieszcie się materiałami, które dla Was przygotowujemy – informują przedstawiciele EC1.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy