Reklama

Reklama

Odpowiedź ŁSSE na koronawirusa: Strefa Wsparcia i 160 tys. zł dla startupów na walkę z epidemią [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Odpowiedź ŁSSE na koronawirusa: Strefa Wsparcia i 160 tys. zł dla startupów na walkę z epidemią [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

TuLokalni Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna musiała szybko zareagować na zjawiska gospodarcze wywołane epidemią koronawirusa. Poza wewnętrzną reorganizacją i dostosowaniem do trybu pracy zdalnej udało się w Strefie stworzyć nowe przestrzenie aktywności i zabezpieczyć środki na działania wspierające regionalny biznes.

Reklama

O sytuacji gospodarczej w regionie i nowych pomysłach w dobie walki z epidemią koronawirusa rozmawiamy z Markiem Michalikiem, prezesem ŁSSE.

Strefa Wsparcia to pomoc skierowana do przedsiębiorców, którzy muszą borykać się z niezliczonymi problemami wynikłymi z epidemii koronawirusa. ŁSSE w porozumieniu z kilkoma podmiotami służącymi wsparciem merytorycznym stworzyła portal internetowy, na którym oprócz bieżących informacji związanych z sytuacją gospodarczą w dobie epidemii, można także odbyć konsultacje online ze specjalistami z różnych dziedzin. Na portalu internetowym www.wsparcie.sse.lodz.pl umieszczane się na bieżąco artykuły i komentarze specjalistów z zakresu prawa, podatków, księgowości i cyberbezpieczeństwa.

— Program pomocy opiera się na trzech filarach. Pierwszy to pomoc przedsiębiorcom, pracodawcom i ich pracownikom poprzez portal poświęcony wyłącznie sytuacji firm w związku z COVID. Firmy, pracownicy mogą kontaktować się online i telefonicznie z naszymi ekspertami i specjalistami naszych partnerów i konsultować zagadnienia prawne, podatkowe, księgowe. Z osobami, które już teraz mają opracowane pewne założenia wynikające z tarczy antykryzysowej zaproponowanej przez rząd — mówi Marek Michalik prezes zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne

Drugą z inicjatyw ŁSSE jest nabór specjalny do programu akceleracyjnego „Change the Future” skierowanego do startup’ów. Program przygotowany z firmą Ericsson ma za zadanie znalezienie innowacji, które przyczynią się do poprawy epidemiologicznej społeczeństwa.

— To runda dedykowana rozwiązaniom technologicznym i społecznym, które będą odpowiedzią na wyzwania związane z koronawirusem. Wybrane produkty i usługi z obszaru edukacji, wsparcia osób w grupie ryzyka, analizy danych, bezpieczeństwa, izolacji, monitorowania i innych mających wpływ na pandemię i jej skutki gospodarcze, społeczne i zdrowotne, wezmą udział w szybkiej ścieżce akceleratora Startup Spark — wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Rozpoczęcie naboru już 23 marca, ale termin jest krótki, bo zakończenie już 31 marca. Zakwalifikowane startupy otrzymają grant finansowy w wysokości 160 000 PLN oraz wsparcie zespołu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i firmy Ericsson.

— Technologie mobilne są wykorzystywane w rozwoju społecznym i gospodarczym w harmonijnych czasach rozwoju ekonomicznego. Dzisiaj, w tak wyjątkowej i trudnej sytuacji mają dodatkowo ogromny potencjał zarówno w ratowaniu życia, jak i funkcjonowaniu szkół czy pracy zdalnej. Ericsson jako lider technologii mobilnych jest w pełni gotów na wsparcie tej inicjatywy. Cieszymy się mogąc uczestniczyć w tak szczególnie potrzebnym społecznie przedsięwzięciu — mówi Marcin Sugak, dyrektor d/s rozwoju w firmie Ericsson.

Trzecia inicjatywa to cykl warsztatów i spotkań online dla dzieci i młodzieży. Spotkania będą poświęcone robotyce i automatyce. Prelegenci Centrum Kreatywności Fabryka zapewnią niebanalną, wciągającą formę poznawania zagadnień z dziedziny robotyki, historii Łodzi, pszczelarstwa oraz zajęć ruchowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy