Reklama

Reklama

Pomoc prawna w czasie epidemii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pomoc prawna w czasie epidemii - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

TuLokalni Ze uwagi na względy bezpieczeństwa związane z przeciwdziałaniem koronawirusowi w punktach pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie miasta porady nie są udzielane osobiście.

Reklama

Pomoc prawna i porady świadczone są na odległość

  • w przypadku dostępu do Internetu należy wypełnić wniosek wraz z oświadczeniem o udzielenie pomocy prawnej lub poradnictwa obywatelskiego, który znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi, w zakładce: Nieodpłatna pomoc prawna. Skan lub zdjęcie wypełnionego wniosku należy przesłać na adres: [email protected] 
  • w przypadku barku dostępu do Internetu osoba potrzebująca pomocy prawnej może złożyć wniosek wraz z oświadczeniem ustnie pod numerem telefonu (42) 638 44 44.
!reklama!

W styczniu i lutym udzielono razem ponad 1.400 porad prawnych. W marcu do czasu ogłoszenia stanu epidemicznego odpowiedziano na 272 wnioski o bezpłatną pomoc.

- Od 16 marca wpłynęły 4 wnioski o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej za pomocą poczty elektronicznej a 5 wniosków wraz z oświadczeniem przyjęto ustnie. Udzielono 6 porad za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, kolejne trzy zostaną udzielone w tym tygodniu – informuje Urząd Miasta Łodzi.

„Mediuj nie pozywaj” – pomoc mediatorów

Ogólnopolska Sieć „Ośrodki Mediacji Radców Prawnych” występuje z tą inicjatywą do mikro i małych przedsiębiorstw.

Jak informuje Urząd Miasta inicjatywa skierowana jest do:

-    mikroprzedsiębiorców tj. przedsiębiorców, który w co najmniej jednym roku
z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniali łącznie następujące warunki:

a) zatrudniali średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz

b)  osiągali roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro,

-    małych przedsiębiorców tj.  przedsiębiorców, który w co najmniej jednym roku
z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniali łącznie następujące warunki:

a)  zatrudniali średniorocznie mniej niż 50 pracowników oraz

b) osiągnęli roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz
z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 10 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 10 milionów euro,

- którzy w związku ze stanem epidemii znaleźli się w trudnym położeniu i zgodnie potrzebują pomocy profesjonalnych mediatorów w rozwiązaniu zaistniałych między nimi sporów, w obliczu tej nadzwyczajnej sytuacji.

Założeniem akcji jest przeprowadzenie od 1 kwietnia do 5 maja 2020 roku - bezpłatnych mediacji umownych, przy użyciu środków porozumiewania się na odległość (zdalnie). Mediacje prowadzić będą radcy prawni- mediatorzy, przez ośrodki mediacyjne przy okręgowych izbach radców prawnych w Białymstoku, Krakowie, Bydgoszczy, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Zielonej Górze, przy uwzględnieniu możliwości osobowych tych ośrodków.

W sprawie przeprowadzenia, objętych akcją, mediacji umownych, należy kontaktować się bezpośrednio z wybranymi ośrodkami mediacyjnymi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy