Reklama

Reklama

Posiłki dla bezdomnych i samotnych ubogich. Włącz się!

Opublikowano: śr, 18 mar 2020 10:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

TuLokalni Grupa ludzi dobrej woli zebrana  z różnych środowisk postanowiła podzielić się posiłkiem z łódzkimi bezdomnymi i samotnymi ubogimi.. Na razie w niedzielę, ale teraz może codziennie po południu, mogą rozdawać jedzenie.

Działają od listopada i pomagają bezdomnym dzieląc się ciepłą zupą, kanapkami, owocami. Chętnie też rozmawiają z bezdomnymi, którzy w ten sposób spotykają bratnią duszę. Wystawiają swoje stoliki na Piotrkowskiej przy Skorupki, przy katedrze.

Większość z korzystających z pomocy to osoby starsze, o obniżonej odporności na koronawirusa. Często samotne i nawet, jeśli nie są bezdomne, to skrajnie ubogie i bezradne. Wolontariusze martwią się o nich widząc, jak bezbronni są wobec zaistniałej sytuacji.

Wolontariusze zachowują wszystkie rygorystyczne zasady bezpieczeństwa: bezpieczną odległość między sobą i wobec bezdomnych. Wolontariuszami są osoby wyłącznie dorosłe, w pełni zdrowe, wyposażone w środki ochronne. Wolontariusz pilnują także, by przychodzący po posiłek podchodzili pojedynczo, żeby nie tworzyły się grupy czy kolejki.

W dobie zagrożenia koronawirusem wolontariusze zmienili strategię i z zupy przerzucili się na pakiety suchego prowiantu. Jest to bezpieczniejsze i wygodniejsze w obsłudze dużej liczby potrzebujących.

Wolontariusze spotykali się w niedziele o 13.00, by rozpocząć wydawanie posiłków o 15.00.

Jedzenie dla jednej osoby kosztuje 7 zł. Dla 200 osób to koszt 1400 zł dziennie. Do teraz wolontariusze rozdawali posiłki tylko w niedziele. Obecnie rozpoznają sytuację i potrzeby, będą reagować na bieżąco. Jeżeli możesz, wrzuć swojego piątaka lub cokolwiek, co uznasz za stosowne. Dzięki Tobie jeden lub więcej posiłków trafi do bezdomnych i samotnych biednych.

Zrzuć się na posiłek

Do akcji mogą włączać się też restauratorzy. Jeżeli chcieliby podwieźć gotowe jedzenie, można kontaktować się z koordynatorem akcji pod nr. 605 056 295. Wszystkie firmy gastronomiczne, które włączą się do akcji, będą pokazane na naszym portalu. Wszelką inną chęć pomocy dla mieszkańców Łodzi można zgłaszać na naszym portalu pod adresem [email protected].

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.