Reklama

Reklama

Umów należy dotrzymywać! Czy epidemia zwalnia nas z wykonywania naszych zobowiązań? [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Umów należy dotrzymywać! Czy epidemia zwalnia nas z wykonywania naszych zobowiązań? [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

TuLokalni Pacta sunt servanda (łac. umów należy dotrzymywać) to norma prawa rzymskiego, będącego fundamentem obowiązujących w Polsce i Europie stosunków prawnych. Zasada ta oznacza, że osoba która zobowiązała się do konkretnego świadczenia, musi je wykonać.

Reklama

Coraz częściej słyszy się jednak, iż szczególny czas epidemii może być podstawą do podważenia tej starożytnej reguły, że osoba chcąca uchylić się od wziętego na siebie zobowiązania może powołać się na „siłę wyższą”, która staje się usprawiedliwieniem i podstawą niewykonania umowy.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z adwokatem Mariuszem Pongowskim. Mecenas wyjaśnia, jak w obecnym kontekście rozumieć pojęcie siły wyższej oraz omawia instytucje kodeksu cywilnego, które można rozważać jako potencjalne wyjątki od zasady pacta sunt servanta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy