Reklama

Reklama

W dobie epidemii Łódź wspiera lokalnych przedsiębiorców

Opublikowano: pon, 23 mar 2020 13:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

TuLokalni Łódzki biznes i inne zagrożone lokalne przedsiębiorstwa mogą liczyć na pomoc od miasta.

- Przedstawiamy Państwu ten pakiet, który już w tej chwili, praktycznie od jutra zostanie umieszczony na stronach internetowych, z których będziecie Państwo mogli dowiedzieć się w jaki sposób i jakie wnioski złożyć, żeby otrzymać ten pakiet. Czynsz za lokal użytkowy rozłożony na raty i umorzone odsetki, podatek od nieruchomości – odłożone, rozłożone na raty (…) podatek od środków transportu również odroczenie, rozłożenie na raty i umorzenie odsetek; dzierżawy również (…) i co najważniejsze 12 miesięcy na uregulowanie zaległości, wierzymy, że to wystarczy, że przejdziemy przez kryzys. Mamy propozycję na wyjście z kryzysu – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

- Korzystając z naszych najlepszych historycznych praktyk postanowiliśmy zrewitalizować strukturę, którą od dłuższego czasu mieliśmy w miejskim zasobie. To jest Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych, jest to obecnie podmiot funkcjonujący w strukturze bionanoparku, postanowiliśmy we wstępnej fazie ulokować na ten cel około 10 milionów złotych. To kwota, którą alokujemy na cel pokryzysowego wsparcia łódzkiego biznesu. Celem rozruszania koniunktury i pobudzenia lokalnego rynku, pokrycia pewnych strat wygenerowanych w tym okresie – uruchamiamy ten fundusz – informuje Adam Pustelnik, społeczny pełnomocnik ds. kontaktów z inwestorami.

Jak zaznaczają organizatorzy to pierwsza faza zadania. Przewidywane są różne formy wsparcia: poręczenia kredytowe, pożyczki i dotacje celowe. Docelowo ma to być narzędzie o większym wymiarze finansowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.