Reklama

Reklama

Zgłoszenie przestępstwa albo wykroczenia? Bez wizyty na komendzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zgłoszenie przestępstwa albo wykroczenia? Bez wizyty na komendzie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

TuLokalni Łódzcy policjanci wydali istotny komunikat dotyczący działania komend. Jak się okazuje – niektóre formalności można zrealizować przez maila lub listem tradycyjnym.

Reklama

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi opracowała specjalny wzór formularza „informacji o przestępstwie/wykroczeniu”, który pokrzywdzony może przekazać Policji bez konieczności bezpośredniego kontaktu. Stosowną informację można przesłać najlepiej pocztą tradycyjną, a alternatywnie – pocztą elektroniczną.

!reklama!

Jak zgłosić przestępstwo lub wykroczenie?

Działaniem priorytetowym zdaniem Policji jest przesłanie zawiadomienia pocztą. Po uprzednim wypełnieniu oświadczenia należy je wydrukować i własnoręcznie podpisać.

Alternatywę kontaktu z funkcjonariuszami stanowi poczta elektroniczna. Należy wybrać odpowiedni adres email do swojej jednostki, a następnie wypełnić formularz bez własnoręcznego podpisu.

Rozwiązanie wprowadzone przez Komendę Wojewódzką Policji ma na celu zaplanowanie dalszych działań, a jednocześnie minimalizację ryzyka epidemiologicznego. W konsekwencji zgłaszający zostanie poinformowany o wstępnej weryfikacji zgłoszenia i formalnego przyjęcia od niego zawiadomienia o przestępstwie. W takiej sytuacji unika się jednoczesnej obecności wielu osób na komendzie.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w dalszym ciągu będą przyjmowane protokolarnie ustnie, ale tylko w przypadku najpoważniejszych przestępstw, gdzie zwłoka w złożeniu zawiadomienia mogłaby skutkować utratą śladów i dowodów.

Źródło: KMP w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy