Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi opracowała specjalny wzór formularza „informacji o przestępstwie/wykroczeniu”, który pokrzywdzony może przekazać Policji bez konieczności bezpośredniego kontaktu. Stosowną informację można przesłać najlepiej pocztą tradycyjną, a alternatywnie – pocztą elektroniczną.
!reklama!
Jak zgłosić przestępstwo lub wykroczenie?
Działaniem priorytetowym zdaniem Policji jest przesłanie zawiadomienia pocztą. Po uprzednim wypełnieniu oświadczenia należy je wydrukować i własnoręcznie podpisać.Alternatywę kontaktu z funkcjonariuszami stanowi poczta elektroniczna. Należy wybrać odpowiedni adres email do swojej jednostki, a następnie wypełnić formularz bez własnoręcznego podpisu.
Rozwiązanie wprowadzone przez Komendę Wojewódzką Policji ma na celu zaplanowanie dalszych działań, a jednocześnie minimalizację ryzyka epidemiologicznego. W konsekwencji zgłaszający zostanie poinformowany o wstępnej weryfikacji zgłoszenia i formalnego przyjęcia od niego zawiadomienia o przestępstwie. W takiej sytuacji unika się jednoczesnej obecności wielu osób na komendzie.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w dalszym ciągu będą przyjmowane protokolarnie ustnie, ale tylko w przypadku najpoważniejszych przestępstw, gdzie zwłoka w złożeniu zawiadomienia mogłaby skutkować utratą śladów i dowodów.
Źródło: KMP w Łodzi
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.