Reklama

Reklama

10-minutowe bilety w łódzkim MPK? Czy to może się udać?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

10-minutowe bilety w łódzkim MPK? Czy to może się udać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od początku miesiąca podwyższone zostały ceny biletów, natomiast czas ich ważności pozostał bez zmian. Najtańszy z nich umożliwia przejazd pojazdami MPK aż do 40 minut, co sprawia, że kasowanie ich podczas krótszych podróży staje się nieopłacalne!

Reklama

Do Prezydent Miasta Łodzi trafiła interpelacja od Tomasza Anielaka - radnego Rady Miejskiej - w sprawie wprowadzenia do sprzedaży biletów 10-minutowych. Brak tego typu rozwiązania często powoduje rezygnację z korzystania z MPK bądź ryzyko jazdy bez biletu za przejazd. W teorii - każdy, kto chce skorzystać z usług komunikacji miejskiej musi zakupić bilet ważny 40 minut.

!reklama!

Bilety 10-minutowe w praktyce

W odpowiedzi na interpelację widnieje powołanie się na przeprowadzone w 2017 r. badania struktury biletów, które wskazują na brak konieczności wprowadzenia opłaty za przejazd 10-minutowy. Z badań wynika, że średni czas przejazdu wynosi 15 minut, a w Łodzi za podstawowy bilet uznaje się - 20-minutowy. Nie uwzględniono jednak kluczowego zapisu, który zaburza logikę łódzkiej taryfy przewozowej, a jednocześnie uniemożliwia wprowadzenie dawnych biletów 10-minutowych. Do końca 2020 r. przedłużona jest ważność biletów MPK: 20-minutowe obowiązują na 40 minut, a 40-minutowe - godzinę. W konsekwencji każda podróż na krótszy dystans wiąże się z opłatą taką jak za 40 minut jazdy, nawet dla osoby, która chce przejechać jedynie dwa lub trzy przystanki.

zobacz także: Od 1 lutego droższe bilety MPK Łódź

Opłata za przejechane przystanki rozwiązuje problem, ale tylko przy podróżach linią 10!

Dla pasażerów niezadowolonych brakiem biletów 10-minutowych miasto proponuje Open Payment System, czyli płatność tylko za przejechane przystanki. Rozwiązanie to możemy obserwować od ponad roku, ale tylko na linii 10 łączącej Retkinię z OIechowem. W planach jest wprowadzenie tego systemu również na linię tramwajową nr 11 w relacji północ-południe. Pozostali pasażerowie zmuszeni zostają do zakupu biletów 40-minutowych albo biletów okresowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy