Reklama

Reklama

100 dni solidarności w walce z Covid-19 – premier przedstawił długofalową strategię rządu na walkę z pandemią

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

100 dni solidarności w walce z Covid-19 – premier przedstawił długofalową strategię rządu na walkę z pandemią  - Zdjęcie główne

100 dni solidarności w walce z Covid-19 – premier przedstawił długofalową strategię rządu na walkę z pandemią (fot. fb Mateusz Morawiecki) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Plan przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego powstawał w porozumieniu z gronem ekspertów podczas posiedzeń Rady Medycznej, Gospodarczego Sztabu Kryzysowego i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a także z analitykami i legislatorami Kancelarii Premiera i Rządowego Centrum Legislacji.

Reklama

Premier zaznaczył, że od kilku dni obserwujemy względną stabilizację liczby zakażeń.

!reklama!

Z tego powodu podjęto decyzję o otwarciu sklepów i usług, znajdujących się w galeriach handlowych, które funkcjonować będą w specjalnym reżimie sanitarnym.

Zadecydowano również, że w szkołach w całym kraju w tym samym terminie odbędą się ferie zimowe, jednak uczniowie nie pojadą na zimowiska.

Przedstawiono również trzy projekty rozporządzeń w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku ze stanem epidemii. W zależności od sytuacji, rząd będzie sięgał po jeden z gotowych planów. Są to etapy:

  • tzw. odpowiedzialności (będzie obowiązywał od 28.11. do 27.12),
  • stabilizacji, czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną (najwcześniej od 28.12 – zależnie od sytuacji epidemicznej),
  • kwarantanny narodowej (która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie). 
Premier podkreślił, że nowe zasady będą mogły utrzymać się wyłącznie pod jednym warunkiem.

- Warunek utrzymania tego reżimu jest jeden: dyscyplina każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane – poinformował szef rządu.

W sklepach będzie obowiązywał limit osób tzn. 1 osoba na 15 m2. W każdej przestrzeni publicznej obowiązuje zasada zasłaniania ust i nosa. Przed wejściem do sklepu należy dezynfekować dłonie lub włożyć jednorazowe rękawiczki.

Ferie dla uczniów potrwają od 4 do 17 stycznia i zastąpią dotychczasowe ferie zimowe. Niestety ze względu na sytuację dzieci pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie.

Źródło: gov.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy