Reklama

Reklama

30-lecie łódzkiego samorządu. Władysław Skwarka - jedyny radny w Polsce, który zasiada w radcowskiej ławie od 30 lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

30-lecie łódzkiego samorządu. Władysław Skwarka - jedyny radny w Polsce, który zasiada w radcowskiej ławie od 30 lat - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władysław Skwarka, jedyny obecny radny, zasiadał w radcowskiej ławie podczas pierwszego posiedzenia w 1990 r.

Reklama

!reklama!

- 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wybory do samorządu terytorialnego – wspominał Władysław Skwarka, przewodniczący Komisji Finansów, Budżetu i Polityki Podatkowej.

- Wówczas Rada Miejska składała się z 80-ciu radnych. Na prezydenta Łodzi wybrano Grzegorza Palkę, zaś pierwszym przewodniczącym Rady Miejskiej został Andrzej Ostoja-Owsiany. Jestem jedynym radnym w Polsce, który zasiada w radcowskiej ławie od 30 lat. Zawsze powtarzałem, że myślę, co myślę, mówię, co myślę, i robię, co mówię. Przyjąłem taką zasadę i wyborcy to szanują, nie zmieniam poglądów, ani partii politycznych.

Każda kadencja Rady Miejskiej w Łodzi była inna. W pierwszej kadencji staraliśmy się ogarnąć wszystkie dziedziny życia dotyczące mieszkańców naszego miasta. Jestem współautorem Statutu Miasta Łodzi. Dziś potrzebujemy zdrowych, racjonalnych uchwał radnych, które rozwiążą problemy łodzian. Rolą Rady Miejskiej jest dbanie o miasto. Rząd nie może przerzucać zadań na samorządy bez zabezpieczenia ich odpowiednimi środkami finansowymi - dodał przewodniczący Władysław Skwarka.

Źródło: BRM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy