Reklama

Reklama

30 tys. na sprzęt dla Hospicjum Łupkowa

Opublikowano: śr, 6 maj 2020 08:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Znana z branży gazowniczej i energetycznej firma Handen przekazała do Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej 30 tys. zł na zakup nowych urządzeń medycznych.

Reklama

Dzięki pomocy finansowej fundatora dyrekcja hospicjum będzie mogła wyposażyć ośrodek w cztery specjalistyczne urządzenia: asystor kaszlu, tzw. koflator oraz trzy koncentratory tlenu EverFlo.

To Hospicjum to jest niesamowite miejsce. Prowadzi odział stacjonarny i domowe leczenie dla prawie 100 pacjentów z niewydolnością oddechową, zamieszkujących województwo łódzkie. Ta praca to całodobowa pomoc lekarsko-pielęgniarska, zajęcia rehabilitacyjne oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczna - mówi członek zarządu Handen Jacek Kwiatkowski. Tam pracują wspaniali ludzie, z ogromnym sercem, ale i zdeterminowani. Takich trzeba wspierać, aby mogli służyć swoim pacjentom. Więc to robimy – dodaje Jacek Kwiatkowski.

To już druga dotacja firmy Handen dla Łódzkiego Hospicjum w ciągu 5 miesięcy. W grudniu firma zakupiła respirator.

Te nowe urządzenia, asystor kaszlu i koncentratory tlenu, są nam teraz bardzo potrzebne. Dzięki nim możemy zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne naszym podopiecznym, którzy cierpią na przewlekłą niewydolność oddechową. Robimy wszystko, żeby nasi podopieczni nie musieli trafiać na OIOM-y, bo te miejsca na OIOM-ach są potrzebne obecnie zupełnie innej grupie chorych. Jesteśmy szczęśliwi, że Handen kolejny raz chciał wesprzeć nasze działania, bardzo jesteśmy za to wdzięczni. – mówi Janina Adamczyk prezes Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa”.

Z uwagi na pandemię, ograniczamy do minimum spotkania w Hospicjum, dlatego i z pracownikami Handen nie mogliśmy się spotkać osobiście, więc firma przesłała nam symbolicznie czek – dodaje z uśmiechem pani prezes.

!reklama!

Hospicjum na Łupkowej od 21 lat otacza opieką dzieci i dorosłych dotkniętych przewlekłymi, nieuleczalnymi schorzeniami. Placówka powstała w 1999 roku jako pierwsze w województwie łódzkim i trzecie w Polsce domowe hospicjum dla dzieci.  Jako pierwsza w Polsce organizacja podjęło się stałej domowej opieki nad dziećmi oddychającymi przy pomocy respiratorów. W 2017 roku Stowarzyszenie uruchomiło również opieką stacjonarną w pierwszym w Centralnej Polsce ośrodku dla dzieci wentylowanych mechanicznie.

Pod opieką Stowarzyszenia znajduje się 105 pacjentów, z czego 90 oddycha przy pomocy respiratorów. 20 z nich przebywa w całodobowym ośrodku przy ulicy Łupkowej 1 w Łodzi.

  • 21 lat doświadczeń w pionierskiej organizacji domowej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi
  • 105 podopiecznych, w tym 20 objętych całodobową opieką stacjonarną
  • Sprzęt medyczny do wsparcia oddechowego dla ponad 90 pacjentów
  • Ponad pół miliona kilometrów rocznie pokonywanych przez personel hospicjum w ramach udzielanych świadczeń domowych

Firma HANDEN Sp. z o.o. jest liderem wśród prywatnych sprzedawców gazu i energii elektrycznej w Polsce. Działa na rynku gazu ziemnego od 2007 r., jednak swoje kompetencje buduje znacznie dłużej. Korzysta z ponad 25-letniego doświadczenia Spółki G.EN. GAZ ENERGIA, wchodzącej w skład Grupy HANDEN. Wiedzę czerpie również od VNG Handel & Vertrieb GmbH. Dzięki temu jest w stanie sprostać najwyższym wymaganiom klientów oraz dostosować korzystne rozwiązania do każdej sytuacji.

  • Lider wśród prywatnych sprzedawców gazu ziemnego w Polsce
  • Ponad 40 tys. zadowolonych klientów
  • 83 gmin, do których Handen dostarcza gaz
  • 2884 km sieci gazowych
  • 5 stacji regazyfikacji.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.