Reklama

Reklama

40. rocznica powstania Łodzi Kaliskiej to dobry moment...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

40. rocznica powstania Łodzi Kaliskiej to dobry moment... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 40. rocznica to dla grupy twórczej, która powstała w 1979 roku idealny moment na podjęcie rozmów o tworzeniu archiwum.

Reklama

To także świetna okazja do przejrzenia materiałów, które towarzyszyły tworzeniu sztuki, zajrzenia do dokumentów z teczek specjalnych, druków ulotnych i albumów, a także do upublicznienia pewnych informacji „spoza kadru”, na przykład dotyczących instalacji „Czysta sztuka”, którą zrealizowano w toalecie Muzeum Sztuki w Łodzi. Będzie to również szansa, by zapoznać się z artefaktami wydobytymi z prywatnych zbiorów artystów.

Spotkanie w ostatni czwartek miesiąca rozpocznie się od wygłoszenia referatu o związkach Łodzi Kaliskiej z Muzeum Sztuki. Motyw przewodni – to podsumowanie wystaw Łodzi Kaliskiej zorganizowanych w muzeum i pokaz zdjęć dokumentujących wernisaże. Na slajdach zobaczyć będzie można również serie reprodukcji prac Łodzi Kaliskiej znajdujących się w kolekcji muzeum i prac wybranych przez artystów z prywatnych zbiorów. Całość na żywo skomentują członkowie grupy.  
Zaś w drugiej części spotkania uczestnicy wraz z zaproszonymi artystami przejdą do zwiedzania instalacji „Czysta sztuka”, która znajduje się w bramie wjazdowej muzeum. Instalacja ta  powstała w 1999 z okazji 20-lecia grupy. Wewnątrz artyści przypomną podstawowe założenia, które towarzyszyły przygotowaniu tej pracy.

Cykliczne Spotkania na antresoli są otwartymi wykładami połączonymi z dyskusją, które mają za zadanie przybliżać publiczności bogate zasoby biblioteki Muzeum Sztuki w Łodzi. Spotkania odbywają się w każdy przedostatni  lub ostatni czwartek miesiąca, zawsze o stałej godzinie 16.30, w czytelni na antresoli Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy