Reklama

Reklama

Abp Grzegorz Ryś apeluje: „Proszę o przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń i odkładanie nawiedzania cmentarzy na czas po 2 listopada”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Abp Grzegorz Ryś apeluje: „Proszę o przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń i odkładanie nawiedzania cmentarzy na czas po 2 listopada” - Zdjęcie główne

Abp Grzegorz Ryś apeluje do wiernych: „Proszę o odkładanie nawiedzania cmentarzy na czas po 2 listopada” TuŁódź Wiadomości łódzkie Łódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Abp metropolita łódzki Grzegorz Ryś wystosował list, w którym apeluje do wiernych o wzmożone środki bezpieczeństwa podczas Mszy Świętych oraz zbliżającego się Święta Wszystkich Świętych.

Reklama

W najbliższą niedzielę (25 października) we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej odczytany zostanie list abp. Grzegorza Rysia przypominający o tym, jak wygląda reżim sanitarny w kościołach.

!reklama!

- W duchu wzajemnej miłości chrześcijańskiej proszę także o przyjęcie wszelkich ograniczeń i zaleceń sanitarnych wprowadzanych przez władze państwowe, zwłaszcza tych dotyczących liczby uczestników zgromadzeń religijnych, odległości między nimi, i noszenia maseczek. Proszę wszystkich wiernych o przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń, a te osoby, które przyjmują Ją do ust – o podchodzenie po osobach przyjmujących na dłoń lub w odrębnej kolejce. Proszę, aby zasady te stosowano także podczas celebracji liturgicznych - pisze abp Ryś.

Metropolita łódzki odniósł się także do zbliżających się Uroczystości Wszystkich Świętych.

- Najbliższy czas w Polsce związany jest ze wzmożonymi odwiedzinami cmentarzy i modlitwami za zmarłych. Przypominam, że łaskę odpustu zupełnego ofiarowanego za zmarłych można uzyskiwać przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych, dlatego proszę o odkładanie nawiedzania cmentarzy na czas po 2 listopada, tak, aby unikać dużych zgromadzeń.

Arcybiskup Grzegorz Ryś wystosował list w bardzo trudnym dla czasie dla łódzkiego Kościoła. Po wybuchu ogniska koronawirusa w klasztorze franciszkanów w Łagiewnikach w odstępie kilku dni zmarł proboszcz Marek Zienkiewicz oraz ojciec Bruno Kalinowski. 

Pełna treść listu do wiernych, który zostanie odczytany na Mszach Świętych w najbliższą niedzielę, dostępna jest TUTAJ. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy