Reklama

Reklama

Agenci CBA w jednym z urzędów w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Agenci CBA w jednym z urzędów w Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi trwa kontrola CBA. Agenci sprawdzają czy latach 2016-2019 przy wydawaniu zezwoleń na pobyt czasowy i zezwoleń na pracę przez wojewodę łódzkiego zachowano obwiązujące przepisy i procedury. 

Reklama

Jak możemy dowiedzieć się ze źródeł CBA, kontrolę podjęto 25 lipca. Agenci sprawdzają, czy przy podejmowaniu przez wojewodę decyzji o zezwoleniach na pracę oraz zezwoleniach na pobyt czasowy nie złamano prawa. Przedstawiciele wojewody potwierdzają te informacje i zapewniają o pełnej współpracy.

- W wydziale spraw obywatelskich i cudzoziemców były prowadzone czynności operacyjno-rozpoznawcze przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które dotyczyły legalizacji pobytu. (…) Urząd w pełni współpracuje z CBA, udzielając wszelkich potrzebnych informacji - powiedziała PAP rzecznika prasowa wojewody łódzkiego Elżbieta Węgrzynowska

Kontrolę prowadzą funkcjonariusze z wydziału postępowań kontrolnych łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zgodnie z przepisami postępowania kontrolne trwają trzy miesiące. Obecność agentów CBA w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi powinna więc zakończyć się 25 października. W szczególnych przypadkach, szef CBA może przedłużyć taką kontrolę maksymalnie o sześć miesięcy.

W okresie objętym kontrolą (lata 2016 – 2019) wojewoda łódzki Zbigniew Rau wydał 39 218 pozwoleń na pobyt czasowy. W zdecydowanej większości dotyczyło to obywateli Ukrainy.

Źródło: Onet

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy