reklama
reklama

Akcja „Bezpieczny przejazd” na Rokicińskiej. Ambasadorzy Bezpieczeństwa edukowali kierowców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Akcja „Bezpieczny przejazd” na Rokicińskiej. Ambasadorzy Bezpieczeństwa edukowali kierowców  - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźNa przejeździe kolejowym na ulicy Rokicińskiej w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd” Ambasadorzy Bezpieczeństwa przeprowadzili akcję edukacyjną dla łódzkich kierowców.
reklama

„Bezpieczny przejazd” to inicjatywa PKP PLK. Od kilkunastu lat zaangażowani w nią uczestnicy podejmują działania edukacyjne mające na celu zapobieganie wypadkom z udziałem kierowców i zwiększanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Ambasadorzy Bezpieczeństwa zwiększają świadomość poprzez rozmowy z uczestnikami ruchu czy rozdawanie broszur informacyjnych.  Wśród najbardziej ryzykownych i niebezpiecznych zachowań będących przyczyną zdarzeń na przejazdach kolejowych można wymienić ignorowanie znaków stop, czerwonych świateł oraz przejeżdżanie pod opadającymi rogatkami. Tragiczne w skutkach jest także omijanie zapór i zbyt duża prędkość. Te lekceważące działania są przyczyną 99 procent wypadków na przejazdach kolejowych. 

Akcja "Bezpieczny przejazd". Jak ryzykują kierowcy? 

"Cały czas nagminie popełnianym błędem wśród kierowców jest przejeżdzanie przez przejazd kolejowy gdy już zasygnalizowane jest światło czerwone. Dlatego własnie prowadzimy akcje "Bezpieczny Przejazd", aby uświadomić kierujących że jest to sygnał o tym, że pociąg może być już blisko przejazdu i w każdej chwili może przejechać. Warto dodać, że droga hamowania rozpędzonego pociągu do 170 km/h wynosi kilometr"- mowi Rafał Wilgusiak, rzecznik prasowy PKP PLK.

reklama

Jakie działania podejmują Ambasadorzy Bezpieczeństwa i zarządcy infrastruktury kolejowej? Budżet ze środków unijnych inwestowany jest w bezkolizyjne przejazdy, organizowane są także regularne szkolenia dla pracowników zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa ruchu. 

"Jest to również akcja w której uświadamiamy kierowców, aby w przypadku awarii pojazdu na torach nie bali się wyłamywania rogatek. Takie zapoty jest bardzo łatwo wyłamać w przypadku gdy zostaniemy "zakleszczeni" pomiędzy dwoma szlabanami "- dodaje Wilgusiak.

Na przejazdach pojawiają się również Żółte Naklejki PLK. Na każdej z nich znajdują się trzy ważne numery - numer przejazdu, dzięki któremu można określić jego lokalizację, numer alarmowy 112, pod który dzwonimy w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia oraz numer pod którym zgłaszamy służbom PLK wszelkie występujące na przejazdach nieprawidłowości i awarie. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama