Reklama

Reklama

Ambasador Czech inauguruje nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Łódzkim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ambasador Czech inauguruje nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Łódzkim  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W środę, 4 grudnia na Wydziale Filologii Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się spotkanie inaugurujące ścieżkę bohemistyczną na filologii słowiańskiej. Od października tego roku studenci uczelni mogą wybrać kierunek bohemistyka, czyli naukę i języku, kulturze, literaturze i historii Czech. Podczas uroczystości obecny był m.in. ambasador Republiki Czeskiej Ivan Jestřáb. 

Reklama

Choć studenci bohemistyki uczęszczają na zajęcia już od października, dopiero wczoraj odbyła się uroczysta inauguracja nowego kierunku na Wydziale Filologii UŁ. Oprócz ambasadora naszego południowego sąsiada, na uroczystości obecni byli również Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Łodzi prof. Krzysztof Skotnicki, Rektor UŁ prof. Antoni Różalski, Dziekan Wydziału Filologicznego UŁ prof. Joanna Jabłkowska, a także studenci i pracownicy łódzkiej slawistyki.

Ambasador Republiki Czeskiej nie krył zadowolenia z otwarcia nowego kierunku na łódzkiej uczelni.

- Uniwersytet Łódzki zajmuje się slawistyką już od kilku lat, ale brakowało tutaj bohemistyki. Cieszę się, że udało się załatwić wszystkie sprawy tak, żeby czeski lektor mógł przyjechać do Łodzi i uczyć języka czeskiego studentów na tym uniwersytecie - powiedział ambasador Ivan Jestřáb

Uniwersytet Łódzki jest pierwszą uczelnią w Łodzi, która oferuje nauczanie na kierunku bohemistyka. Nowa ścieżka edukacyjna jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy. Według ekspertów, absolwenci tego kierunku nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy.

Do tej pory studenci Wydziały Filologii UŁ mogli uczyć się języka i kultury Serbii, Bułgarii i Słowenii.

Źródło: Wydział Filologii UŁ / Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy