Reklama

Reklama

Andrzej Duda zgłosił gotowość do pracy nad przepisami, które zakończą protesty po wyroku TK

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Andrzej Duda zgłosił gotowość do pracy nad przepisami, które zakończą protesty po wyroku TK - Zdjęcie główne

Andrzej Duda zgłosił gotowość do pracy nad przepisami, które zakończą protesty po wyroku TK (fot. gov.pl) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prezydent podkreślił, że należy wypracować rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku ciąż letalnych.

Reklama

Prezydent zwrócił uwagę na to, że należy dopracować i uszczegółowić przepisy, które będą obowiązywać Polki, które miałyby możliwość zdecydowania się na aborcję eugeniczną.

!reklama!

Zwrócił uwagę na to, że sprawa jest bardzo delikatna. Podkreślił, że rozumie pobudki kobiet, które wyszły na ulice by protestować w obronie swoich praw.

 - Jestem bardzo zasmucony tą sytuacją. Kobiety, które protestują - rozumiem. Czuję tę sytuację. Wszyscy znają moje poglądy i wiedzą o tym, że jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej, mówiłem o tym wielokrotnie. W pierwszej chwili, kiedy była mowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją bardzo niejasne przesłanki umożliwiające aborcję eugeniczną, byłem z tego zadowolony - powiedział prezydent.

Agata Kornhauser-Duda również wyraziła wątpliwość co do decyzji TK. Wspomniała, że zna wiele kobiet, które zdecydowały się urodzić upośledzone dzieci. Stwierdziła jednak, że nie od wszystkich można wymagać heroizmu.

- Mam do tych kobiet ogromny szacunek i uważam je za bohaterki. Nie wiem, czy same uważają się za bohaterki. Myślę, że mają do tego podejście, jak każda inna matka i bezgranicznie kochają swoje dzieci. Natomiast stawiam pytanie, czy każdy jest zdolny do heroizmu? I czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam tutaj wątpliwości - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Powiedziała również, że aborcja nigdy nie byłaby jej wyborem.

 - Mogę mówić za siebie. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła usunąć ciążę, nawet ciążę zagrożoną. Wynika to z moich przekonań, wynika to z mojej wiary, ale także ze świadomości, że w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji nie zostałabym sama i miałabym wsparcie rodziny - mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent podkreślił, że jest gotów zaangażować się w pracę nad nowymi przepisami.

Jestem gotów zaangażować się w te prace, żeby powstało rozwiązanie, które przyniesie spokój społeczny. Takie, które zostanie uznane za myślenie o zdrowiu i prawach kobiet we właściwym tego słowa znaczeniu – oświadczył Andrzej Duda

Źródło: Polsat News

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy