Reklama

Reklama

Archidiecezja Łódzka nie przedłuża dyspensy od niedzielnego udziału w Mszy świętej? Co z procesjami Bożego Ciała?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Biskup Ireneusz Pękalski Wikariusz Generalny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej wydał zarządzenie w sprawie dyspensy od uczestnictwa we Mszach świętych niedzielnych i celebracji procesji Bożego Ciała.

Reklama

!reklama!

Kuria Metropolitalna Łódzka poinformowała, że:

  • dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta udzielona przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego do dnia 31 maja br. włącznie, nie zostaje przedłużona;
  • procesje Bożego Ciała mogą być organizowane w tradycyjnej formie, przy jednoczesnym zachowaniu zaleceń sanitarnych to znaczy: maksymalnie 150 uczestników i dwumetrowe odległości między nimi;
  • podczas wszystkich celebracji liturgicznych należy nadal zachowywać zalecenia dotyczące: zachowania dwumetrowej odległości między wiernymi i noszenia maseczek ochronnych.
Źródło: Kuria Metropolitalna Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy