Reklama

Reklama

Autostrada A1. Od wtorku, 1 czerwca duże ułatwienia dla kierowców – znacznie skróci się przejazd między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od najbliższego wtorku - 1 czerwca -  kierowcy przemierzający budowę autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem mogą liczyć na znaczne ułatwienia i skrócenie czasu przejazdu. W Jeżowie zlikwidowane zostaną dwa tymczasowe ronda.

Autostrada A1. W Jeżowie zlikwidowane zostaną dwa tymczasowe ronda

 !reklama!

Kierowcy podróżujący autostradą A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem przyspieszą przejazd na tym odcinku. W Jeżowie zostaną zlikwidowane dwa ronda, co pozwoli jadącym na kierunku północ – południe, po budowanej autostradzie A1, zachować płynność jazdy, bez konieczności oczekiwania i przejazdu przez ciasne ronda.

Kolejnym ułatwieniem, tym razem dla okolicznych mieszkańców, będzie oddanie wiaduktu na drodze powiatowej łączącej Siomki z Parzniewicami (na załączonej mapce zaznaczony zielonym kolorem). Dzięki temu przejazd z jednej strony budowanej drogi, na drugą, także będzie się odbywał bezkolizyjnie, a zatem znacznie szybciej, bezpieczniej i bez konieczności przymusowych postojów.

Warty pokreślenia jest fakt, że piesi, przechodząc z jednej strony budowy na drugą, także będą znacznie bardziej bezpieczni, ponieważ nie będzie już konieczności przekraczania szerokiej i ruchliwej jezdni, dzięki temu, że wiadukt wyposażony został w wygodny, bezpieczny chodnik. Nastąpią również pewne zmiany w organizacji ruchu  dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

Aby wyjechać na trasę główną będą musieli dotrzeć do węzła Kamieńsk lub do węzła Piotrków Trybunalski Południe, zależnie od tego, czy będą chcieli jechać w kierunku południowym, czy północnym. Jest to już rozwiązanie docelowe. (Potencjalne trasy dojazdu do węzłów pokazano na załączonych mapkach kolorem żółtym).

Wprowadzenie w życie nowej organizacji ruchu przewidywane jest około godziny 8.00 i potrwa do ok. 11.00. W tym czasie należy spodziewać się incydentalnie dodatkowych utrudnień i zatrzymań ruchu na czas kilku – kilkunastu minut.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy