Reklama

Aż 14 kilometrów torów jest w opłakanym stanie i wymaga pilnego remontu. A czas nagli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Aż 14 kilometrów torów jest w opłakanym stanie i wymaga pilnego remontu. A czas nagli - Zdjęcie główne

Aż 14 kilometrów torów jest w opłakanym stanie i wymaga pilnego remontu. A czas nagli TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Aż 14 kilometrów torowisk tramwajowych w Łodzi wymaga pilnego remontu. To dużo, biorąc pod uwagę, że tramwaje to w dobie wielkich remontów na ulicach Łodzi, bardzo popularny środek transportu wśród mieszkańców naszego miasta. 

W ostatnich miesiącach sporo starych linii tramwajowych zniknęło w rozkładu MPK. Pojazdy nie kursują już do zachodniej części aglomeracji łódzkiej, czyli do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska. 

!reklama!

W czerwcu 2019 roku tramwaje przestały jeździć po ul. Warszawskiej – od Skrzydlatej do Wycieczkowej. W wakacje wstrzymano kursy na Doły, a w listopadzie 2019 tramwaje przestały także kursować na Koziny.

W każdym z tych przypadków okazało się, że torowiska nie nadają się do dalszej eksploatacji, a korzystanie z nich mogłoby być niebezpieczne i groziłoby wykolejaniem się taboru. 

Jak donosi „Gazeta Wyborcza” większość z wymienionych odcinków czeka na remont. Zaplanowane są już przebudowy m.in. ul. Wojska Polskiego, Legionów i Ogrodowej. Jednocześnie trwają przygotowywania do odtworzenia konstantynowskiej linii.

Tymczasem przebudowy wymagają kolejne odcinki w całej Łodzi.

Mowa m.in o torowiskach na na ul. Telefonicznej, ul. Rzgowskiej, ul. Zielonej, ul. Kilińskiego, ul. Broniewskiego, al. Śmigłego-Rydza, ul Cmentarnej, ul. Przybyszewskiego oraz ul. Północnej.

Stan niektórych odcinków jest tragiczny, ale na razie nie grozi im zamknięcie. 

– Zakład Torów i Sieci MPK, który na zlecenie miasta nadzoruje łódzkie torowiska, nie wskazuje obecnie odcinków do zamknięcia – uspokaja Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu.

Władzom Łodzi zależy, by ze wszystkim zdążyć do 2023 roku, żeby móc w pełni wykorzystać i ostatecznie skutecznie rozliczyć unijne dotacje na modernizację łódzkich torowisk. W najbliższych miesiącach, mimo pandemii koronawirusa, czekają nas w Łodzi kolejne wielkie remonty, które na pewno nieco utrudnią życie mieszkańcom miasta.

źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy