Reklama

Będą się modlić, walczyć o równość i świętować. Zmiany i utrudnienia w MPK Łódź

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Będą się modlić, walczyć o równość i świętować. Zmiany i utrudnienia w MPK Łódź - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Przed nami weekend pełen wydarzeń, które spowodują zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów MPK Łódź. | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź Przed nami weekend pełen wydarzeń, które spowodują zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów MPK Łódź.

Już od piątku, 12 maja pasażerowie łódzkiego MPK muszą się przygotować na zmiany w kursowaniu  autobusów i tramwajów, ale z dobrych wiadomości jest to, że będą nowe, darmowe dla studentów przewozy.

Od piątku, 12 maja do soboty, 13 maja będą kursować specjalne linie dla studentów J1 i J2. Podróżowanie nimi będzie bezpłatne, ale będzie trzeba mieć przy sobie aktualną legitymację studencką.

Juwenalia 2023: zmiany MPK Łódź

Linia tramwajowa J1 będzie kursować na odcinku Telefoniczna Zajezdnia – pl. Niepodległości ulicami Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Węglowa, al. Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Piotrkowska Centrum, Mickiewicza, Włókniarzy, Kopernika i dalej al. Politechniki.

W nocy z piątku na sobotę kursować będzie w godz. 21:00-3:00 co 20 minut,

W nocy z soboty na niedzielę kursować będzie w godz. 18:00-3:00 co 20 minut.

Drugą linią specjalną będzie autobusowa J2, która będzie kursować na odcinku Kościuszki-Zielona – pl. Mikulskiego. Połączy ona al. Kościuszki z Próchnika, Rewolucji 1905 r., POW, Narutowicza, Kilińskiego, Konstytucyjną, Pomorską, a następnie w kierunku ronda Solidarności, ulicy Nawrot, Przędzalnianej, Piłsudskiego i do pętli pl. Mikulskiego.

Autobusy linii J2 nie zatrzymają się na przystanku Kopcińskiego – rondo Solidarności w kier. północnym;

W noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę kursuje od godz. 22:00 do 3:00 co 10-20 minut w równym takcie z linią N7AB.

Linia 86, która łączy Retkinię ze Szpitalem CKD, kursowanie zostanie wydłużone do godz. ok. 23:00

Linie N1A i N1B uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek Piłsudskiego –Przędzalniana w kier. wschodnim dla ułatwienia przesiadki z linii J2.

Osoby posiadające ważne legitymacje studenckie w dniach 12-14 maja br. są uprawnione do bezpłatnego przejazdu liniami tramwajowymi: 12, 15, 16, 17, 18, J1 oraz liniami autobusowymi: 55, 57, 58AB, 72AB, 86, 77, 87AB, J2, N4AB, N5AB, N7AB.

Ulicami Łodzi przejdzie pielgrzymka i Marsz Równości

W sobotę, 13 maja ulicami miasta przejdą pielgrzymi, którzy swoje intencje skierują w kierunku trudnych spraw dla miasta i naszej okolicy.

- W związku z organizowaną w dniu 13 maja 2023 r. w godz. ok. 9:00 – 12:30 XXXIII Pielgrzymką w intencji trudnych problemów miasta i regionu na trasie Archikatedra Łódzka, Piotrkowska, Więckowskiego, al. Kościuszki, Zachodnia, Limanowskiego, Zawiszy Czarnego, Franciszkańska, Inflancka, Astrów, Warszawska, Skrzydlata, Okólna, Łagiewniki mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu na opisanej trasie.

- informuje MPK Łódź

Zmienią także odjazdy linii 85, które spod dw. Łódź Fabryczna odjadą o godzinach 10:03 i 10:43. Zamiast do Arturówka, zostaną skierowane na pętlę Marysin Stadion.

Chwilę po zakończeniu utrudnień związanych z pielgrzymką, zacznie się tegoroczny Marsz Równości. Utrudnień należy spodziewać się w godzinach 12:30 – 16:15 

W godzinach około 12:30 - 13:30 oraz 15:00 - 16:15 linia 9  z pętli Olechów do skrzyżowania Kopcińskiego - Narutowicza bez zmian, następnie Narutowicza do pętli Radiostacja. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.

Linia 12 będzie kursować z pętli Stoki do skrzyżowania Narutowicza - Kopcińskiego bez zmian, następnie ul. Kopcińskiego, Piłsudskiego i dalej obecną trasą. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.

Linie 51AB, 53ABCDE, 61MUK z pętli: Łagiewniki, Skotniki, Nowosolna, Brzeziny Głowackiego, Skoszewy, Kalonka Centrum Ojca Pio, Łukaszew Zjazdowa i Zgierz Staffa do ronda Solidarności bez zmian, następnie: Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawniczą do pętli pl. Mikulskiego. W kierunkach przeciwnych: wyjazd z pl. Mikulskiego przez ul. Wydawniczą do ul. Kopcińskiego i od Ronda Solidarności powrót na swoje trasy.

Linia 58AB z pętli Stoki Skalna do skrzyżowania Narutowicza - Kopcińskiego bez zmian, następnie: Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawniczą do pętli pl. Mikulskiego. W kierunku przeciwnym: wyjazd z pl. Mikulskiego przez ul. Wydawniczą do ul. Kopcińskiego i od Narutowicza powrót na swoje trasy.

Linia 85 z pętli Arturówek do skrzyżowania Sterlinga - Pomorska bez zmian, następnie: Pomorską, Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawniczą do pętli pl. Mikulskiego. W kierunku przeciwnym: wyjazd z pl. Mikulskiego przez ul. Wydawniczą do ul. Kopcińskiego, Pomorską, Sterlinga i powrót na swoją trasę.

Linia 96C z pętli Teofilów Rojna do skrzyżowania Rewolucji 1905 r. - Sterlinga bez zmian, następnie: Sterlinga, Pomorską, Kopcińskiego i dalej stałą trasą. Zmiana wyłącznie w podanym kierunku.

Linia Z13 z pętli Dąbrowa Niższa do skrzyżowania Jaracza - Uniwersytecka bez zmian, następnie: Jaracza i dalej stałą trasą. Z pętli Legionów Włókniarzy do skrzyżowania Rewolucji 1905 r. – P.O.W. bez zmian, następnie ul. Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Pomorską, Kopcińskiego i dalej stałą trasą.

Utrudnienia w godz. ok. 13:15 - 15:45

Linia 80A z pętli Janów do skrzyżowania Kopcińskiego - Wydawnicza bez zmian, następnie Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Gdańską i od Struga swoją stałą trasą. Z pętli Retkinia do skrzyżowania Wólczańska - Zamenhofa bez zmian, następnie Wólczańską, Radwańską, Brzeźną, Sienkiewicza, Wigury, Kilińskiego, Piłsudskiego i od Kopcińskiego dalej stałą trasą.

Linia 83 z pętli pl. Mikulskiego: Wydawniczą, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Gdańską, Zieloną i dalej stałą trasą. Z pętli cm. Szczecińska do skrzyżowania Wólczańska - Zamenhofa bez zmian, następnie Wólczańską, Radwańską, Brzeźną, Sienkiewicza, Wigury, Kilińskiego, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Wydawniczą na pętlę pl. Mikulskiego.

Utrudnienia w godz. ok. 13:30 - 16:00

Linia 57 z pętli Piastów Kurak do skrzyżowania Sienkiewicza - Wigury bez zmian, następnie Wigury, Kilińskiego, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Jaracza, Sterlinga i dalej obecną trasą. z pętli Marysin Stadion do skrzyżowania Sterlinga - Jaracza bez zmian, następnie: Jaracza, Więckowskiego, Gdańską, Struga, Wólczańską i od Wólczańska/Radwańska przejazd stałą trasą w godz. ok. 14:00 - 16:00

Linia 59 z pętli Dw. Łódź Chojny do skrzyżowania Kilińskiego - Piłsudskiego bez zmian, następnie: Piłsudskiego, Kopcińskiego, Jaracza i dalej stałą trasą. Z pętli Radogoszcz Wschód do skrzyżowania Zachodnia - Próchnika bez zmian, następnie ul. Zachodnią, Więckowskiego, Gdańską, Struga, Wólczańską, Radwańską, Brzeźną, Sienkiewicza, Wigury, Kilińskiego i dalej obecną trasą.

Linia 77 z pętli Stare Rokicie do skrzyżowania Przędzalniana - Tuwima bez zmian, następnie: Tuwima, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawniczą do pętli pl. Mikulskiego. Z pl. Mikulskiego – Wydawniczą, Rodziny Grohmanów, Rodziny Kindermanów, Tuwima i od Przędzalnianej powrót na swoją trasę

Czasowe zatrzymanie ruchu pojazdów komunikacji miejskiej w momencie przejścia Marszu nastąpić:

- na ul. Kilińskiego przy skrzyżowaniu z ul. Narutowicza ok. godz. 13:00 - 13:30 oraz przy skrzyżowaniu z ul. Tuwima w godz. ok. 14:45 - 15:15;

- na al. Kościuszki w godz. ok. 13:30 - 14:00;

- na al. Mickiewicza w godz. ok. 14:00 - 14:30.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy