Reklama

Reklama

BFF przenosi swoją siedzibę do Bramy Miasta [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź BFF Banking Group przenosi swoją siedzibę do Bramy Miasta. Międzynarodowa firma z sektora usług finansowych dla przedsiębiorstw współpracujących z podmiotami administracji publicznej, doceniła nie tylko panującą w Łodzi dobrą koniunkturę dla dużego biznesu, ale także świetną lokalizacja samego budynku Bramy Miasta, zbudowanego przez firmę Skanska. 

W obecności m.in. Massimiliano Belingheriego, Prezesa Zarzadu BFF Banking Group, wiceprezydenta Łodzi Wojciecha Rosickiego oraz przedstawicielki firmy Skanska odbyła się w Bramie Miasta konferencja prasowa, na której poinformowano o przeniesieniu przez BFF swojej siedziby do Łodzi.

!reklama!

Przedstawiciele firmy BFF docenili walory Bramy Miasta jako nowoczesnego i przyjaznego miejsca do pracy. Sam budynek składa się z dwóch trzynastopiętrowych budynków, które zapewniają niemal 44 000 m2 przestrzeni biurowej i mogą swobodnie pomieścić do 5 000 pracowników. W budynkach znaleźć można nowoczesne technologie m.in. stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz udogodnienia dla rowerzystów. Ekologia jest bowiem już od dłuższego czasu ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy projektowaniu i budowaniu obiektów biurowych. Brama Miasta zlokalizowana przy samym dworcu Łódź Fabryczna, co znacznie ułatwia komunikację i codzienne dojazdy do pracy.

Inwestycja firmy Skanska zapewnia również przestrzeń dla rekreacji i spotkań. W budynku znajdują się patio oraz kawiarnia. Te miejsca spotkań zostały zaprojektowane z myślą zarówno o pracownikach budynków, jak i mieszkańcach Łodzi oraz turystach. Przestrzeń znajdująca się pomiędzy oraz wokół dwóch głównych budynków, zachęca do organizowania i promocji wydarzeń społeczno-kulturalnych. Biurowce Bramy Miasta zostały również nagrodzone certyfikatem „Obiekt bez barier”. Szczególną uwagę zwraca wykonana z kortenu elewacja budynku, która ma przywoływać przemysłową przeszłość Łodzi.

Władze miasta zwracają uwagę na to, że Brama Miasta jest kolejnym etapem tworzenia Nowego Centrum Łodzi.

- Zbudowanie miasta przyjaznego zarówno mieszkańcom, jak i inwestorom, to cel jaki Łódź ma przed sobą. Dla mieszkańców oznacza to miasto z przyjaznymi warunkami zarówno do pracy i nauki, jak i do życia, natomiast dla inwestorów oznacza miasto z rozbudowaną infrastrukturą oraz możliwość pozyskania pracowników. Jednym z głównych elementów przeobrażenia miasta jest Nowe Centrum Łodzi oraz zrewitalizowana dawna elektrownia EC-1. Wyjątkowy charakter tego miejsca, nawiązujący w pełni do przemysłowej przeszłości miasta, pozwala na wykorzystanie nowych możliwości, przy jednoczesnym przeznaczeniu go na funkcje edukacyjne i kulturalne - powiedział Wojciech Rosicki, wiceprezydent Miasta Łodzi

W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2019 roku wartość pożyczek udzielonych klientom
w Polsce osiągnęła poziom 674 mln euro (18% pożyczek udzielonych w ramach Grupy), a całkowity wolumen w obszarze nowego biznesu ukształtował się na poziomie 388 mln euro (12% nowego biznesu pozyskanego w ramach całej Grupy). Obecnie BFF Banking Group zatrudnia w Łodzi 195 pracowników (ok. 40% wszystkich pracowników Grupy).

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy