Reklama

Reklama

Biedronka przekaże uciekającym Ukraińcom 10 mln zł. Będzie też łatwiej o zatrudnienie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Biedronka przekaże uciekającym Ukraińcom 10 mln zł. Będzie też łatwiej o zatrudnienie - Zdjęcie główne

Biedronka wdraża duży pakiet pomocowy skierowany do ukraińskich uchodźców | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Sieć handlowa Biedronka poinformowała o uruchomieniu programu pomocy dla ukraińskich uchodźców przybywających do Polski po zbrojnym ataku Rosji. Pakiet obejmuje dostarczenie produktów pierwszej potrzeby, pomoc w zatrudnieniu pracowników oraz zapewnienie pomocy psychologicznej.

Reklama

10 mln złotych dla ukraińskich uchodźców. Biedronka uruchamia program pomocowy 

W poniedziałek 28 lutego Biuro Prasowe Sieci Biedronka poinformowało o wdrożeniu programu pomocy ukraińskim uchodźcom, którzy uciekają do Polski przed rosyjską agresją . To nie pierwsze tego typu gesty solidarności – w ramach akcji „Możesz liczyć na Biedronkę” po złożeniu wniosku sieć wypłaci swoim ukraińskim pracownikom 1000 złotych bezzwrotnej zapomogi. 

Wg najnowszych informacji Biedronka przeznaczy 5 mln zł na dostarczenie uchodźcom z Ukrainy niezbędnej żywności, środków higieny i czystości. Najważniejsze z nich to produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, w tym: woda, chrupkie pieczywo, zupy instant, puszki mięsne, kawa i herbata, mleko w proszku dla dzieci, kaszki i musy, a także kosmetyki i środki czystości.

- Głęboko wierzymy, że pokój, wolność i demokracja to niezbywalne prawa Ukrainy. Ale chcemy też pomóc – szybko i skutecznie. W tym celu uruchamiamy program pomocowy na niespotykaną skalę oraz upraszczamy nasze procedury, wierząc, że przyniosą one realny skutek i trafią do najbardziej potrzebujących wsparcia – mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka

Produkty mają zostać rozdysponowane z pomocą Caritasu i Polskiego Czerwonego Krzyża. Trafią na tereny przygraniczne oraz do innych miejsc, gdzie akurat będą potrzebne. 

Biedronka wesprze uciekinierów z Ukrainy   

Kolejne 5 mln złotych zasili konta organizacji koordynujących działaniami na rzecz obywateli Ukrainy. Program zostanie skierowany do osób najbardziej potrzebujących, które w Polsce nie mają bliskich i przyjaciół. Sieć podkreśla, że ma w planach wsparcie długofalowe, ponieważ pomoc ukraińskim uchodźcom będzie potrzebna zarówno teraz, jak i za miesiąc czy dwa. 

Biedronka uprości procedury zatrudniania w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci dla obywateli Ukrainy, szczególnie rodzin osób, które już wcześniej pracowały w Polsce. Sieć liczy też, że wskutek apelu Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji procedury nadawania statusu uchodźcy w Polsce zostaną uproszczone, umożliwiając uchodźcom wejście na rynek pracy.

W ramach pakietu umożliwiono skorzystanie z pomocy psychologicznej każdemu pracownikowi obywatelstwa ukraińskiego bez względu na formę zatrudnienia. W tym celu uruchomiona została specjalna infolinia. Przy telefonach czekają specjaliści z zakresu psychologii znający język ukraiński. 

Ukraińscy uchodźcy otrzymają wsparcie w postaci specjalnych bonów na zakupy. Biedronka zapowiada, też że w pierwszym tygodniu marca ruszą wypłaty zapomóg dla pracowników sieci Biedronka obywatelstwa ukraińskiego w wysokości 1000 zł, o czym informowaliśmy kilka dni temu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy