Reklama

Reklama

Brama Miasta przyjmie pierwszych użytkowników jeszcze w tym roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Brama Miasta przyjmie pierwszych użytkowników jeszcze w tym roku  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowe Centrum Łodzi powoli nabiera docelowych kształtów. Ważnym elementem przebudowanej przestrzeni jest Brama Miasta, projekt realizowany przez firmę Skanska. Jedną z pierwszych firm, które wynajęły w Bramie Miasta przestrzeń biurową jest globalna firma doradcza Deloitte.  Jeszcze w tym roku ma nastąpić przeprowadzka do nowej siedziby. W transakcji najmu Deloitte doradzał Colliers International.

Reklama

Dynamiczny rozwój Łodzi widać w postaci nowych centrów logistycznych, fabryk, biurowców oraz inwestycji miejskich. Nowe Centrum Łodzi, również dzięki zaangażowaniu międzynarodowych przedsiębiorstw, które chcą się tutaj rozwijać, będzie jeszcze bardziej atrakcyjne dla biznesu, mieszkańców i odwiedzających, którzy korzystają z dworca Łódź Fabryczna. 

Brama Miasta coraz mocniej wpisuje się w krajobraz Łodzi i staje się charakterystycznym punktem na planie miasta - wita podróżnych wychodzących z dworca Fabrycznego i wskazuje lokalizację stacji osobom zmierzającym na pociąg czy dalekobieżny autobus. Inwestycja jest symbolem zmian w Nowym Centrum Łodzi, jeszcze bardziej widocznym, od momentu odsłonięcia elewacji. Projekt Nowego Centrum nie zwalnia, deweloperzy ogłaszają kolejne projekty, miasto rozwija ofertę centrum EC1, w ramach programu rewitalizacji odnawiamy kamienice, modernizujemy ulice i parki, a kolej rozpocznie latem drążenie tunelu, który połączy nie tylko dworce Kaliski z Fabrycznym, ale także wschód z zachodem Polski, a dalej także z europejskimi stolicami. Nowe Centrum Łodzi to nie tylko jeden z najlepszych adresów w Łodzi, niebawem będzie to także najlepszy adres w kraju – Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Pierwsi najemcy w Bramie Miasta

Brama Miasta to kompleks składający się z dwóch 13-piętrowych budynków, które razem dostarczą prawie 44 000 mkw. GLA nowoczesnej przestrzeni biurowej. Pracować w nich będzie mogło nawet 5 tysięcy osób. Kompleks będzie jedynym projektem w Nowym Centrum Łodzi dostępnym dla najemców w 2019 (I budynek) i 2020 roku (II budynek). Biurowiec Brama Miasta, kluczowy projekt biurowy w NCŁ, został wybrany przez Deloitte na nową siedzibę dla zespołu świadczącego usługi w zakresie audytu i doradztwa podatkowego. 

Łódź to wyjątkowo bliskie nam miasto. Nasze biuro jest tu od ponad dwudziestu lat. Deloitte jest współautorem Programu Nowe Centrum Łodzi, jednego z najbardziej innowacyjnych i kompleksowych projektów rozwoju miast. Tym milej nam obserwować tempo i styl w jakim rozwija się Łódź. Cieszymy się, że możemy z tego korzystać i my, i nasi klienci. Jakość ma dla nas znaczenie, stąd decyzja o przeprowadzce do Bramy Miasta. Biuro w centrum Łodzi to nie tylko prestiż, ale także duże udogodnienie dla naszych klientów oraz pracowników – mówi Piotr Świętochowski, Partner w Dziale Audit & Assurance, Deloitte. 

Innowacyjna i dobrze skomunikowana Brama Miasta

Mamy nadzieję, że Nowe Centrum Łodzi stanie się kolejnym miejscem w Polsce, które będzie kojarzone z inwestycjami biurowymi Skanska – tak jest w Warszawie przy al. Jana Pawła i na Bliskiej Woli czy we Wrocławiu w rejonie pl. Dominikańskiego. Nowa Fabryczna, a teraz Brama Miasta, to projekty, które pozytywnie wpłyną na okolice Dworca Fabrycznego – cieszymy się, że zasiedlają je firmy, które są ważnymi lokalnymi pracodawcami – mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.

–  Lokalizacja Bramy Miasta jest wyjątkowa, ponieważ daje możliwość dotarcia do NCŁ różnymi środkami transportu, a dworzec Łódź Fabryczna ma bardzo dobre połączenie z innymi miastami. Brama Miasta to pierwszy projekt w Łodzi z systemem operacyjnym Connected by Skanska, który pomaga korzystać z budynku oraz powierzchni biurowej i zarządzać nim z wykorzystaniem najnowszych technologii. Już niebawem pracownicy Deloitte będą mogli poruszać się po budynku i parkingu bez konieczności korzystania z  tradycyjnej karty dostępu i zapraszać gości do przyjaznego i komfortowego biura przez wirtualną recepcję – mówi Agnieszka Krawczyk-Rogowska, regionalny dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.

Proces wyboru biura trwał kilka miesięcy. Efektem jest wybór świetnego technicznie i funkcjonalnie budynku w prestiżowym miejscu Łodzi. To idealne warunki do dalszego rozwoju firmy – dodaje Marcin Włodarczyk, dyrektor łódzkiego biura Colliers.

Brama Miasta zapewni infrastrukturę dla alternatywnych środków transportu: stacje ładowania aut elektrycznych oraz 205 miejsc dla rowerzystów z szatniami prysznicami.

Brama Miasta – kluczowe fakty i liczby

  • Powierzchnia najmu I etapu: 29 400 mkw. GLA.
  • Oddanie do użytku I etapu – Q2 2019.
  • Powierzchnia najmu II etapu: 14 400 mkw. GLA.
  • Zakończenie budowy II etapu: Q2 2020.
  • Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: 43 800 mkw. GLA.
  • Cały kompleks dostarczy 230 miejsc parkingowych.
  • Certyfikacja: LEED Gold, Obiekt bez Barier
  • Generalny wykonawca: Skanska S.A.
  • Autor projektu architektonicznego: medusa group.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy