Reklama

Reklama

Budowa A1 pod Łodzią przechodzi w kolejną fazę. Znamy datę oddania zachodniej jedni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Budowa A1 pod Łodzią przechodzi w kolejną fazę. Znamy datę oddania zachodniej jedni - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Budowa autostrady A1 odc. A na odcinku pomiędzy węzłami Tuszyn a Piotrków Trybunalski Południe realizowana przez konsorcjum Budimex i STRABAG przechodzi w kolejną fazę. W czerwcu tego roku ciężkie prace budowlane obejmą także odcinek wyłączony z ciężkich prac między: trasą S8 a Aleją Generała Władysława Sikorskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Reklama

!reklama! 

W związku z tym, funkcjonujące w tym miejscu tymczasowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną zostanie zlikwidowane.

Rozpoczęcie prac w tym terminie umożliwi oddanie kierowcom do końca tego roku nowej (zachodniej) jezdni autostradowej, na której prace trwają od 2019 roku.

W związku z tym, od 29 maja od godziny 8.00, ruch samochodów przejeżdżających przez A1 w układzie wschód-zachód ulicą Twardosławicką w Piotrkowie Trybunalskim, będzie kierowany przez Aleję Generała Władysława Sikorskiego.

Przejście dla pieszych i przeprowadzających rower pod obiektem WA-294, czyli w ciągu ul. Twardosławickiej będzie nadal udostępnione. Zrealizowany nowopowstały wiadukt nad A1 w ciągu ulicy Wojska Polskiego jest gotowy i oczekuje na działania administracyjne.

Prace trwają na całym szesnastokilometrowym odcinku A budowanej autostrady A1 od Tuszyna do Piotrkowa. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku. Zaawansowanie całości prac wynosi obecnie ponad 38%.

Źródło: Budimex

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy