Przebudowa ulicy Przybyszewskiego to nie tylko remont nawierzchni, chodników i dróg dla rowerów, ale także budowa nowych wiaduktów łączących Widzew z Dąbrową, Górniakiem i centrum.
Kiedy koniec budowy wiaduktów na ulicy Przybyszewskiego w Łodzi?
Przez lata wiadukty pełniły również ważną rolę w sieci linii tramwajowych. Kursowały tutaj tramwaje m.in. linii 3 (na Widzew Augustów), linii 7 (na cm. Zarzew). Kiedy ponownie zobaczymy tutaj tramwaje MPK Łódź?W 2023 r. szans na to już nie ma, o nowym terminie mówi się w 2024 r. Według informacji udzielonych przez wydział prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przebudowa ulicy Przybyszewskiego – na wniosek Urzędu Miasta Łodzi – ma się zakończyć do końca czerwca przyszłego roku.
- W przypadku projektu przebudowy ul. Przybyszewskiego Miasto Łódź złożyło do UMWŁ wniosek o wydłużenie terminu jego realizacji do 30 czerwca 2024 r. 1 grudnia br. UMWŁ wydał zgodę na przedłużenie terminu. Jednocześnie beneficjent pomniejszył kwotę dofinansowania przedmiotowego projektu o blisko 18 mln zł. W wyniku czego Miasto Łódź będzie musiało pokryć wszystkie wydatki w zakresie realizacji tego projektu poniesione po 31 grudnia 2023 r.
- informuje wydział prasowy UMWŁ.
Wybierając się na spacer przez jeden z trzech gotowych wiaduktów postępy wciąż są na zaawansowanym poziomie.
Mieszkańcy ulic przy wiaduktach ul. Przybyszewskiego czeka na koniec przebudowy
Wielu mieszkańców po stronie wiaduktu od ul. Lodowej do remontu już się przyzwyczaiło. Tramwajem do skrzyżowania ulic Przybyszewskiego z Lodową da się dojechać tylko od strony ronda Sybiraków.Niebawem mamy tutaj dojechać także pociągiem - od stycznia 2024 r. rusza budowa nowego przystanku pod wiaduktami ul. Przybyszewskiego. O terminie rozpoczęcia prac pisaliśmy na portalu TuŁódź.pl.
Od strony Śmigłego-Rydza jest już niemożliwe, choć jeszcze kilka miesięcy temu tramwaje tymczasowo dojeżdżały do skrzyżowania na wysokości Nurta – Kaszyńskiego – dziś (stan na 11 grudnia 2023 r.) tramwajem dojedziemy maksymalnie do skrzyżowania Śmigłego-Rydza – Przybyszewskiego i dalej dojazd jest możliwy autobusem.
Wielu podróżnych wysiadających na przystanku Przybyszewskiego – Papiernicza (na żądanie) wybiera drogę na skróty, przez sam środek ulicy na drugą stronę. Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Lodową dla wielu to strata czasu.
- Wie pan ile zajmuje mi przejście z tego przystanku do domu? Dlaczego mam się wracać i stać nie wiadomo ile na tych światłach. Ja wiem, że jest znak, że nie wolno, ale jak pan pójdzie na drugą stronę to tez jest znak, że nie wolno tam iść. Pamiętam, ile miesięcy stały tutaj te słupki, jak ten wiadukt się sypał i teraz pamiętam, ile miesięcy trwa tutaj ta budowa
- mówi spotkana przy wiadukcie na ul. Przybyszewskiego pani Paulina, mieszkanka ulicy Nowy Świat.
Jeden z wiaduktów jest już gotowy i to właśnie po nim odbywa się aktualnie cały ruch. Dla kierowców oznacza to z trzech pasów, dostępny tylko jeden – w obu kierunkach.
Nowe wiadukty na ul. Przybyszewskiego w Łodzi - jeden gotowy, kiedy pozostałe?
Idąc dalej w kierunku Nurta-Kaszyńskiego spotykamy na swojej drodze znak „zakaz ruchu pieszych”. Wszystko przez nieukończenie kładek prowadzących pod wiadukt. Tam brakuje jeszcze barierek i ukończenie zejścia. Przechadzając się dalej spotykamy nieodpakowane krawężniki i spore nasypy, które zalegają od wielu miesięcy.
Dochodząc do skrzyżowania z ul. Nurta-Kaszyńskiego spotkamy puste przystanki tramwajowe, a obok nich nieużywane wiaty przystankowe i działające tablice odjazdów z informacją o kursowaniu autobusów jezdnią ogólną.
Dojazd do ulicy Przybyszewskiego przy wiaduktach jest możliwy liniami autobusowymi Z7 (cm. Zarzew – plac Niepodległości) i 96 (Teofilów Rojna – Janów).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.