reklama
reklama

Budżet Obywatelski Łódź. Tak miasto zmienia się dzięki mieszkańcom! Subiektywny TOP 10 inwestycji BO Łódź [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Budżet Obywatelski Łódź wystartował po raz dziewiąty w poniedziałek 10 maja. Na przygotowanie i wysłanie wniosku do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy będą mieli czas do 31 maja. To najlepszy moment, by przypomnieć kilka inwestycji zrealizowanych właśnie w ramach BO.
reklama

Budżet Obywatelski Łódź. Osiem lat, setki inwestycji, miliony złotych

Budżet Obywatelski Łódź stanowi wydzieloną część budżetu miasta od 2013 roku. O jej przeznaczeniu decydują mieszkańcy. 

!reklama!

Łódzki Budżet Obywatelski jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w Łodzi w perspektywie kolejnego roku budżetowego.

Budżet Obywatelski zmienia Łódź każdego roku. Zachęcamy do obejrzenia galerii, w której przedstawiamy subiektywny TOP 10 inwestycji BO w Łodzi.

 ZOBACZ, JAK BUDŻET OBYWATELSKI ZMIENIŁ ŁÓDŹ. SZCZEGÓŁY W GALERII POWYŻEJ
Polecamy: Czy łodzianom spodobają się nowi lokatorzy stawów na Młynku? Różowe flamingi prezentują się okazale [zdjęcia]

Budżet Obywatelski Łódź 2021/2022

W IX edycji Budżetu Obywateslkego łodzianie będą mieli do rozdysponowania 26 mln złotych, z czego 20,5 mln zł przeznaczone będzie na projekty osiedlowe, a 5,5 mln zł na projekty ponadosiedlowe.

Na przygotowanie i wysłanie wniosku do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy będą mieli czas do 31 maja.

- Do składania wniosków przygotowana jest specjalna aplikacja, dzięki której mieszkańcy będą mieli okazję sprawdzania na jakim etapie jest ich projekt. Jest to narzędzie, które także pomoże w wewnętrznej pracy urzędu, dzięki czemu mam nadzieję, że cały proces będzie przebiegał sprawniej. Czasem bowiem przy opiniowaniu jednego wniosku pracuje kilka różnych wydziałów – mówi Katarzyna Dyzio, dyrektor Biura Aktywności Miejskiej.

Tak, jak w ubiegłym roku, projekty dotyczące placówek miejskich, takich jak np. szkoły, znajdą się w puli ponadosiedlowej. Podobnie projekty dotyczące zielonych terenów: Parku na Zdrowiu, Lasu Łagiewnickiego i Arturówka. Pula osiedlowa podzielona jest na 36 osiedli.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama