Reklama

Reklama

Centrum im. Adama Smitha punktuje: 10 warunków ratowania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Centrum im. Adama Smitha punktuje: 10 warunków ratowania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Centrum im. Adama Smitha przygotowało dokument, w którym zbiera najważniejsze i konieczne posunięcia rządu, by skutecznie ratować gospodarkę, a zwłaszcza mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. 

Reklama

W dokumencie kładzie się nacisk na ochronę mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które z jednej strony wykazują największą żywotność i elastyczność, z drugiej zaś, pozostawione w dobie kryzysu epidemicznego samym sobie, mogą najszybciej upaść i pociągnąć za sobą ogromną rzesze Polaków pozbawionych środków do życia:

Priorytetem rządu i  władz państwowych jest ochrona życia i zdrowia obywateli. Utrzymanie w ruchu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, czyli ponad 1,3 miliona tzw. samozatrudnionych oraz 700 tysięcy firm, w których pracuje 6,7 miliona osób, jest na wagę kondycji społecznej i ekonomicznej Polaków. Firmy te zapewniają większości polskich rodzin pracę, bezpieczeństwo ekonomiczne oraz dobrobyt. Przedsiębiorstwa wyżej wymienione są również kluczowe dla gospodarki narodowej, a tym bardziej będą potrzebne w jej szybkiej odbudowy po obecnym załamaniu. Mają one bowiem niebywałą zdolność do mobilizacji i przystosowania się do odmiennych warunków. Dla gospodarki są niezbędnymi podwykonawcami i dostawcami oraz usługodawcami. Wytwarzają blisko połowę PKB Polski. -czytamy w dokumencie CAS. 

W dalszej części autorzy dokumentu przedstawiają 10 koniecznych posunięć, z którymi rząd nie powinien zwlekać i które powinien wdrożyć z pełną konsekwencją i determinacją. Inaczej bowiem, czas zwłoki, działający na niekorzyść polskiej gospodarki, może przynieść katastrofalne skutki. Zapraszamy do lektury dokumentu i czynieniu merytorycznych komentarzy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy