Reklama

Reklama

Centrum Zdrowia Matki Polki ma nową szefową! Wiemy, kto pokieruje ICZMP

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Centrum Zdrowia Matki Polki ma nową szefową! Wiemy, kto pokieruje ICZMP - Zdjęcie główne

Nowy szef Centrum Zdrowia Matki Polki. Placówką pokieruje prof. dr hab. n. med. Iwona Maroszyńska  (fot. Google Street View)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prof. dr hab. n. med. Iwona Maroszyńska została wyznaczona przez Ministra Zdrowia na p.o. Dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Nowy szef Centrum Zdrowia Matki Polki. Placówką pokieruje prof. dr hab. n. med. Iwona Maroszyńska 

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Z Instytutem związana od początku jego działalności. Współorganizowała system opieki nad wcześniakami i noworodkami wymagającymi intensywnej terapii.

!reklama!

Początkowo pracowała na oddziale wcześniaków, później była kolejno asystentem, starszym asystentem, zastępcą ordynatora i p.o. kierownika Kliniki Neonatologii. Od 2008 r. kieruje Kliniką Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt.

W ICZMP została specjalistą I i II stopnia z pediatrii, oraz II stopnia z neonatologii, obroniła też pracę doktorską i pracę na stopień doktora habilitowanego nauk medycznych.

Była na licznych stypendiach i stażach naukowych w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Klinika Intensywnej Terapii Noworodka, Presbyterian Hospital Columbia University Medical Center; Miami, Klinika Intensywnej Terapii Noworodka szpitala Uniwersyteckiego Jefferson Memorial Hospital) i we Francji (Klinika Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Uniwersyteckiego w Paryżu L’Hopital Univerisitaire Paris-Sud Antoine-Béclère Clamart; Oddział Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Uniwersyteckiego w Paryżu L’Hopital Univerisitaire Paris-Sud Antoine-Béclère – Clamart).

Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji naukowych. Współorganizowała system transportu medycznego dla noworodków w Łódzkiem. W Łodzi dyżuruje karetka neonatologiczna, która transportuje ze szpitali w regionie dzieci wymagające pomocy w ośrodkach neonatologicznych o najwyższym stopniu referencyjności. Praca karetki jest koordynowana przez zespół Kliniki Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków ICZMP.

Klinika prof. Maroszyńskiej jako pierwsza w Polsce wdrożyła i prowadzi terapię ECMO w leczeniu niewydolności oddechowej u noworodków i niemowląt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy