Reklama

Reklama

Ceny jak z kosmosu? Czynsz wyższy o prawie 250%? Lokatorzy lokali miejskich narzekają na drastyczne podwyżki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva/ zdjęcie poglądowe

Ceny jak z kosmosu? Czynsz wyższy o prawie 250%? Lokatorzy lokali miejskich narzekają na drastyczne podwyżki - Zdjęcie główne

Lokatorzy miejskich kamienic w Łodzi muszą płacić horrendalnie wysokie czynsze. Jaka jest przyczyna? | foto Canva/ zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wcześniej 369 zł, a teraz 905 zł - mieszkanka Łodzi poprosiła radnego Tomasza Anielaka o interwencję. Jej mama mieszka w w zasobach miejskich. Ze skromnej emerytury ciężko się jej utrzymać. Radny miejski pyta z kolei miasto, skąd tak drastyczny wzrost. Co na to władze Łodzi? Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Horrendalnie wysokie czynsze w miejskich kamienicach w Łodzi. Radny pyta o przyczyny

Radny Tomasz Anielak zastanawia się, czy Zarząd Lokali Miejskich ma jakąkolwiek kontrolę nad sytuacją.

"Brak racjonalnych rozwiązań w tym zakresie prowadzić będzie do powiększenia liczby dłużników i pogłębienia kryzysu gospodarki mieszkaniowej w Łodzi, która już jest katastrofalna. Proszę o informację, ile osób wynajmujących lokale z zasobu miasto otrzymało ww. podwyżki w wysokości większej niż uchwalone 30%?" - pyta w interpelacji radny.

Tymczasem Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi wyjaśnia, że trudno odnieść się do przypadku opisanego przez radnego, bo nie wiadomo, o kogo konkretnie chodzi. Niemniej jednak wyjaśnia, że są osoby, które potraciły ulgi w stawce czynszowej. Sprawa dotyczy 2  tys. 228 osób.

Samowole w łódzkich kamienicach

Okazuje się, że ulgi utracili ci łodzianie, którzy samowolnie wykonali w mieszkaniach miejskich:

  • instalację gazową
  • łazienkę
  • wc
Trudno się dziwić, że lokatorzy chcą mieć w mieszkaniach toaletę. Skrzydlewska tłumacze jednak, że zasady obowiązujące w miejskich zasobach poparte są przepisami.

"Zapis został wprowadzony, gdyż część lokatorów miejskich kamienic przeprowadzała remonty w wynajętych mieszkaniach bez wiedzy administracji, bez nadzoru inspektorów budowlanych, a nawet wbrew sztuce budowlanej. To mogło stwarzać niebezpieczeństwo dla nich i ich sąsiadów" - wyjaśnia w odpowiedzi na interpelację radnego.

Samowolne instalacje gazowe, łazienki czy wc dotyczyły 7,2 tys. najemców mieszkań. W 2019 roku Zarząd Lokali Miejskich wezwał ich do legalizacji tychże samowoli. Ci, który przez 3 lata tego nie uczyniły, straciły wszystkie ulgi czynszowe. Czy historia opisana przez radnego dotyczy właśnie takiej sytuacji? Do tematu wrócimy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy