Reklama

Reklama

Chcesz wybierać prezydenta korespondencyjnie? Pospiesz się z formalnościami. Załatwisz je tylko dziś i jutro

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Chcesz wybierać prezydenta korespondencyjnie? Pospiesz się z formalnościami. Załatwisz je tylko dziś i jutro - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jeszcze tylko dziś i jutro (15 i 16 czerwca) można załatwić formalności pozwalające skorzystać z możliwości głosowania korespondencyjnego w najbliższych wyborach prezydenckich. Zaplanowano je na niedzielę, 28 czerwca.

Reklama

Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7.00 do 21.00. Ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca, w tych samych lokalach wyborczych, również w godzinach 7.00 – 21.00.

 !reklama!

- Z możliwości głosowania korespondencyjnego może skorzystać każda osoba na terenie gminy, w której jest wpisana do spisu wyborców. Zamiar głosowania korespondencyjnego można zgłosić ustnie, pisemnie lub za pomocą formularza elektronicznego e-PUAP udostępnionego przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Z wyjaśnienia przekazanego przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że nie ma prawnej możliwości telefonicznego zgłoszenia chęci głosowania korespondencyjnego.

Mimo panującej pandemii, aby ustnie zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego, należy osobiście zgłosić się do urzędu i podać urzędnikowi swoje dane osobowe. Nie ma również możliwości wysłania zgłoszenia pocztą elektroniczną. Natomiast forma pisemna oznacza wysłanie wypełnionego formularza pocztą - wyjaśnia Witold Fontner, zastępca dyrektora Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego UMŁ.

Zamiar głosowania korespondencyjnego należy zgłosić do jutra (16 czerwca). Od tej zasady jest wyjątek dotyczący osób w kwarantannie lub izolacji. Dla tych osób obowiązuje termin 23 czerwca. Gdyby po tym terminie ktoś znalazł się w kwarantannie, to chęć korespondencyjnego udziału w wyborach można zgłosić do 26 czerwca.

Łodzianie zainteresowani głosowaniem korespondencyjnym mogą zgłosić swój zamiar w Łódzkim Centrum Kontaktu z Mieszkańcami (ul. Piotrkowska 110 - wejście od pasażu Schillera), ewentualnie w budynku Urzędu Miasta Łodzi (wejście od pl. Komuny Paryskiej).

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy