Reklama

Reklama

Chcesz zrobić dobry uczynek na Święta? Dołącz do wolontariuszy Mobilnej Wigilii dla Samotnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Chcesz zrobić dobry uczynek na Święta? Dołącz do wolontariuszy Mobilnej Wigilii dla Samotnych - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przed nami najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. Jednak nie każdy ma szczęście spędzać je w gronie najbliższych. Z myślą o osobach, które z różnych względów zasiądą same do wigilijnego stołu, Miasto Łódź po raz kolejny organizuje Wigilię dla Samotnych, która podobnie jak rok temu, ze względu na pandemię odbędzie się w formie mobilnej.

Reklama

Wigilia dla Samotnych w Łodzi działa mimo pandemii

W ramach akcji przygotowanych zostanie 1000 paczek z tradycyjnymi, wigilijnymi daniami – karpiem, barszczem z uszkami, kapustą z grzybami i śledziami. Do tego coś słodkiego i drobne, świąteczne upominki.

Paczki trafią do mieszkańców Łodzi – osób w trudnej sytuacji życiowej, w szczególności samotnych, wykluczonych społecznie i pochodzących z rodzin z problemem alkoholowym. 

I chociaż ze względu na pandemię nie będzie można, jak bywało w poprzednich latach, spotkać się przy wspólnym stole, to paczki zostaną dowiezione bezpośrednio do domów uczestników akcji w Wigilię.

– Paczki dostarczą wolontariusze z osobistymi życzeniami od Miasta Łodzi i jego mieszkańców – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Nie możemy usiąść do wspólnego stołu, ale zależy nam, aby chociaż w ten sposób pokazać, że wszyscy jesteśmy częścią większej społeczności łodzian o wielkich sercach i nikt z nas nie jest sam.

Chcesz zrobić dobry uczynek na Święta? Dołącz do wolontariuszy Mobilnej Wigilii dla Samotnych

Zadanie finansowane z budżetu Miasta Łodzi zrealizuje łódzka Fundacja Jemy w Łodzi, której założycielki współpracowały wcześniej przy podobnych akcjach jako wolontariuszki.

– Celem naszej fundacji jest między innymi pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej w zakresie żywienia we współpracy z łódzkimi restauracjami. – mówi Agata Zarębska, prezes Fundacji Jemy w Łodzi. – Dlatego Mobilną Wigilię przygotowujemy we współpracy z łódzką restauratorką i filantropką Lilly Tran. Wspierają nas też zaprzyjaźnione fundacje i firmy, ale przyjmujemy również zgłoszenia od wolontariuszy zainteresowanych pomocą.

Osoby chcące wziąć udział w akcji mogą zgłaszać się przez specjalną, bezpłatną infolinię pod numerem: 800 887 844. Infolinia czynna jest codziennie w godzinach 10:00 – 16:00 do wyczerpania puli paczek.

Fundacja Jemy w Łodzi zaprasza też do współpracy wolontariuszy do pomocy zarówno przy przygotowaniu paczek jak i ich dostarczaniu w Wigilię.

– To wspaniała okazja, aby zrobić dobry, świąteczny uczynek, a jednocześnie samemu poczuć się częścią wspólnoty ludzi, którym los innych nie jest obojętny – dodaje Agata Zarębska.

Osoby zainteresowane wolontariatem mogą zgłaszać się mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 800 887 844.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy