Reklama

Ci łódzcy emeryci nie muszą oszczędzać. Zobacz, o ile wzrosło ich świadczenie po waloryzacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Ci łódzcy emeryci nie muszą oszczędzać. Zobacz, o ile wzrosło ich świadczenie po waloryzacji - Zdjęcie główne

Najwyższa emerytura w województwie łódzkim wynosi 26 600 zł, najniższa – 0,07 zł | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wiemy, ile wynosi najwyższa oraz najniższa emerytura wypłacana przez łódzki ZUS po waloryzacji. Sprawdźcie, będzie pod wrażeniem tych kwot.

Tegoroczna waloryzacja jest jedną z najwyższych w historii. Wszystko przez inflację, która w tym roku również jest rekordowa. Wyższe świadczenie otrzymało ponad 9 mln osób. Rząd na wypłaty przeznaczył ok. 44,15 mld zł. 

Waloryzacja rent i emerytur. W tym roku nowe zasady przyznawania 

Emerytury i renty są waloryzowane raz w roku – od 1 marca. Podwyżka ta ma za zadanie wyrównanie poziomu życia, który spada z powodu inflacji. Obecnie za 100 zł jesteśmy w stanie kupić w sklepie wyraźnie mniej produktów niż rok temu. W związku z tym, że inflacja jest najwyższa od lat, świadczenie dla seniorów również musi być rekordowe. 

W tym roku jednak zasady waloryzacji są zmodyfikowane. Dzięki temu świadczenia będą podwyższane o wskaźnik waloryzacji, czyli o 14,8 procent, jednak nie mniej niż o kwotę 250 zł. Dzięki temu świadczenia wypłacane w wysokości do 1689,19 zł miesięcznie będą podwyższone o więcej niż wg poprzednich zasad. 

Co ważne, również dodatki do świadczeń podwyższone zostaną o 14,8 procent.

Najniższe i najwyższe emerytury. Zobacz, jakie świadczenia wypłaca ZUS w Łodzi 

My postanowiliśmy sprawdzić, jaka kwota waloryzacji wpływa co miesiąc emerytom, którzy mają najwyższe i najniższe świadczenie w naszym regionie. I tak, jak poinformowała nas Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie łódzkim, najwyższa emerytura w województwie łódzkim wynosi 26 600 zł, najniższa – 0,07 zł. Przed waloryzacją wysokości świadczenia wynosiła ponad 22 tys. zł oraz 0, 06 gr. Jak to wygląda w poszczególnych oddziałach ZUS? 

I Oddział w Łodzi 
•       najwyższa emerytura – 24 200 zł – pobiera ja mężczyzna, który prawo do emerytury nabył w 2011 r., jednak jej nie pobierał, ponieważ kontynuował zatrudnienie. Ostatecznie wysokość emerytury miał ustaloną w wieku 77 lat. W czasie aktywności zawodowej mężczyzna osiągał wysokie przychody z kilku miejsc pracy. Udokumentował też bardzo długi, ponad 50-letni okres zatrudnienia.
•       najniższa emerytura – 0,07 zł – pobiera ją mężczyzna, który ma obecnie 72 lata, na emeryturę przeszedł w wieku 65 lat. Nie ma ustalonego kapitału początkowego. Emeryturę ma wyliczoną na podstawie jednego miesiąca zatrudnienia. Nie jest to jedyne świadczenie, jakie pobiera z ZUS-u. Wypłacane ma dodatkowo świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji w wysokości 500 zł.

II Oddział w Łodzi 
•       najwyższa emerytura – 25 600 zł – pobiera je mężczyzna w wieku 79 lat. Na emeryturę przeszedł w wieku 76 lat. Ma długi staż ubezpieczeniowy – ponad 56 lat. W czasie aktywności zawodowej zajmował wysokie stanowiska.
•       najniższa emerytura – 0,86 zł – wypłacana jest kobiecie, która na emeryturę przeszła 2 lata temu. Jej łączny staż ubezpieczeniowy z całego okresu aktywności zawodowej to 4 miesiące umowy zlecenia.

Oddział w Tomaszowie Mazowieckim 
•       najwyższa emerytura – 17 500 zł – należy do mężczyzny, w wieku 70 lat. Przepracował prawie 50 lat. Związany był zawodowo z branżą energetyczną.
•       najniższa emerytura – 1,44 zł – emerytura przyznana została kobiecie, która przez 8 miesięcy zatrudniona była na podstawie umowy agencyjnej. Obecnie kobieta ma 66 lat, na emeryturę przeszła w wieku 62 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy