Reklama

Reklama

Coraz więcej groźnych powikłań u pacjentów skąpoobjawowych. Kolejne przypadki w łódzkich szpitalach!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Coraz więcej groźnych powikłań u pacjentów skąpoobjawowych. Kolejne przypadki w łódzkich szpitalach!   - Zdjęcie główne

Coraz więcej groźnych powikłań u pacjentów skąpoobjawowych. Kolejne przypadki w łódzkich szpitalach! (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mimo negatywnego wyniku testu stan zdrowia pacjentów jest alarmujący. Przyczyną wezwania karetki  w wielu przypadkach jest ostra niewydolność oddechowa.

Reklama

Niestety zgodnie z ostrzeżeniami naukowców, nawet lekkie przebycie zakażenia koronawirusem może mieć poważne skutki zdrowotne.

!reklama!

Chociaż większość osób przechodzi zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 łagodnie lub nawet bezobjawowo, nie oznacza to że COVID-19 nie pozostawi w organizmie śladów. Lekarze coraz częściej mają do czynienia z poważnymi powikłaniami.

- Widzimy coraz więcej pacjentów, którzy są do nas przywożeni pod hasłem duszność. Wtedy mamy w tomografii komputerowej obraz uszkodzonych płuc, co jest typowe dla infekcji pocovidowej – tłumaczy Sebastian Słomka, dyrektor ds. medycznych w szpitalu im. Barlickiego.

Lekarz zwraca uwagę na to, że niektórzy pacjenci wymagają pilnej interwencji medycznej. Trudności z oddychaniem są na tyle poważne, że często stan zdrowia pacjentów określa się jako zagrażający życiu.

- Niektórzy nasi pacjenci, którzy zgłaszają się na oddział i na izbę przyjęć, to są pacjenci z ciężką niewydolnością oddechową, która wymaga wsparcia tlenowego  - dodaje Słomka.

Powikłania pulmunologiczne po przebytej infekcji to najczęściej zwłóknienie płuc, trudności w oddychaniu, duszność, zadyszki.

Źródło: Radio Łódź, Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy