Reklama

Reklama

Cudzoziemcy korzystają na opieszałości polskich urzędników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Cudzoziemcy korzystają na opieszałości polskich urzędników - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ponad 100 wyroków w okresie od stycznia do listopada 2018 roku wydały sądy administracyjne w sprawach przyznania cudzoziemcom rekompensat za bezczynność wojewodów oraz przewlekanie postępowań dotyczących zezwoleń na czasowy pobyt i zatrudnienie w Polsce – donosi „Rzeczpospolita”.

Reklama

Jak informuje „Rz”, rekompensaty z tytułu legalizacji pracy cudzoziemców w Polsce od listopada do stycznia 2018 roku kosztowały budżet państwa 196 tys. złotych. Przed sądami toczą się kolejne postępowania w sprawach odszkodowań w tym kontekście. "Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że w sądach administracyjnych na rozpatrzenie czekają kolejne 183 skargi przeciw urzędom wojewódzkim" - czytamy w dzienniku.

Wszystko przez to, że zarówno cudzoziemcy, jak i zainteresowani ich zatrudnieniem polscy przedsiębiorcy tracą na ciągnących się miesiącami postępowaniach o wydanie zgody na pobyt i pracę cudzoziemca” – zauważa w rozmowie z "Rz" Przemysław Ciszek, radca prawny w kancelarii C&C Chakowski & Ciszek.

Mecenas Ciszek, zwraca uwagę, że skargi kierowane przez przedsiębiorców i cudzoziemców do sądów to nic innego jak akt desperacji. Nikt bowiem nie chce wchodzić w konflikt z instytucjami, od których zależą jego sprawy. - Coraz częściej okazuje się jednak, że to jedyna możliwość pokrycia strat wynikających z niewydolności urzędów - mówi ekspert na łamach "Rz".

Źródło: Business Insider

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy