Reklama

Reklama

CZAS na nowe Centrum Seniora. Czego tu nie ma!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowe Centrum Seniora to miejsce z siłowniami, zielonym zakątkiem, a także salami komputerowymi i gimnastycznymi. Znajduje się przy ul. Libelta i jest dostosowane do osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

Przy ul. Libelta do dyspozycji łodzian 60 plus będą: dwie zewnętrzne siłownie, sala do gimnastyki oraz sala komputerowa.

- Seniorzy nie raz już udowadniali, że data w dowodzie osobistym nie musi wpływać na zmniejszenie aktywności. A takie miejsca jak to, czyli Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora mają w tym pomóc. Tu zadbamy o wszechstronną aktywność. Dwie zewnętrzne siłownie aż kuszą, by w ciepłe dni przebywać na świeżym powietrzu i dbać o sprawne ciało. W środku zaś sala do ćwiczeń fizycznych z piłkami czy matami, by nawet zimą nie zapominać o ruchu. Obok sala komputerowa. Tak, by senior też nadążał za pędzącym światem - sprawnie posługując się komputerem i smartfonem. Jest też biblioteczka z najnowszymi propozycjami czytelniczymi - co też cieszy - ponieważ to kontynuacja akcji, którą inaugurowaliśmy razem z łódzką księgarnią Gandalf, czyli Książka dla Seniora – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora (CZAS) na Bałutach powstało przy przychodni należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Bałuty, przy ul. Libelta. Budynek przychodni w 2017 r. przeszedł kompleksową modernizację: pojawiła się nowa elewacja, okna, centralne ogrzewanie, oświetlenie. W 2018 r,. jesienią, powstały tu dwie zewnętrzne siłownie i zieleniec - jedna typowa, z urządzeniami do ćwiczeń, druga do kalisteniki. Teraz zaś otwiera się już Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora pełną parą: z pomieszczeniami na parterze - salą do ćwiczeń, salą komputerową, gabinetem terapeuty, oraz kuchnią i łazienką. Wszystko w odnowionych wnętrzach, z nowym sprzętem, z wejściem bez barier, z poziomu parteru - by nawet osoba na wózku inwalidzkim mogła z niego skorzystać.

Nazwa CZAS wydaje się najbardziej trafna dla takiego miejsca. „Czas” to coś, co oprócz tego co oczywiste: czyli miejsca, w którym do dyspozycji jest zestaw urządzeń do ćwiczeń oraz oddanych instruktorów – dostaną nasi seniorzy – dodaje Maciej Adamiec, dyrektor MCM Bałuty.

Wiceprezydent Wieczorek podkreślił, że to sama społeczność seniorów zainicjowała utworzenie tego centrum. Ci od kilku lat korzystają z zajęć gimnastycznych prowadzonych przy przychodni przy ul. Łanowej na Teofilowie czy przy przychodni przy ul. Nastrojowej oraz robią maratony Nordic Walking po lesie Łagiewnickim.

W poniedziałek 1 lipca zapraszamy seniorów na pierwsze zajęcia na ul. Libelta. Od poniedziałku do piątku, od godz. 9 do 13.45 będzie można ćwiczyć dla zdrowego kręgosłupa, wypróbować swoich sił w gimnastyce z elementami jogi, na stretchingu czy ćwicząc z dużą piłką. Mamy zaplanowane zajęcia na cały pierwszy miesiąc – podkreśla Sebastian Seraficki, koordynator CZAS.

Dodajmy, że przy okazji tworzenia CZAS remont przeszła pediatria w przychodni na Libelta. Przychodnia lecząca dzieci wcześniej była na parterze. To miejsce oddano jednak seniorom, a dla pediatrii wyremontowano pomieszczenia przychodni na pierwszym piętrze.

Inwestycja przy ul. Libelta, czyli modernizacja budynku, budowa 2 siłowni, tworzenie CZAS oraz remont pediatrii kosztowało w sumie 2 mln zł.

W Łodzi otwarto już dwa takie Centra Seniora: w 2017 r. na Widzewie przy ul. Szpitalnej oraz w 2018 r. na Górnej, przy przychodni przy ul. Cieszkowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy