71 proc. respondentów chce, by czasowo wprowadzić zakaz dotykania warzyw, owoców czy pieczywa w sklepach - wynika z badania UCE RESEARCH i SYNO Poland.
!reklama!
Wynika z niego, że zdecydowana większość Polaków chciałaby zakazu dotykania produktów świeżych w sklepach samoobsługowych. Problem istnieje od zawsze: klienci przebierają jabłka, ziemniaki czy pomidory w poszukiwaniu "tego idealnego". Żeby był odpowiednio miękki, pachnący a do tego niepoobijany.
Osoby popierające takie rozwiązanie, podchodzą do bezpieczeństwa swojego i innych współkupujących bardzo odpowiedzialnie. Jest to postawa, która powinna być wspierana – wg ostatnich badań WHO koronawirus na powierzchniach utrzymuje się dłużej, niż wstępnie zakładano twierdzi Marcin Lenkiewicz, wiceprezes Grupy BLIX. Jego słowa cytuje Gazeta Wyborcza.
Dotykanie owoców to jeden z naszych sportów narodowych. Pół biedy, jeśli klient ma rękawiczki, ale często nawet i tego brakuje
Tylko co piąty ankietowany uważa, że takiego zakazu nie powinno się wprowadzać. Im takie przebieranie nie przeszkadza.
Wielu z was również zauważyło problem w tym, że niektóre osoby przy nabieraniu pieczywa nie zakładają rękawiczek ochronnych, a nawet w niektórych przypadkach macają i odkładają pieczywo z powrotem. W związku z tym, że na świecie panuje teraz epidemia koronowirusa i coraz częściej zwraca się uwagę na przestrzeganie podstaw higieny, to jest to idealny moment na to, by wywrzeć wpływ na sklepy, które już dawno powinny wprowadzić podajniki do nakładania pieczywa. By to się udało proszę Was o pomoc!" - apelował jeden z internautów na portalu wykop.pl
Co więcej, w wielu sklepach widać w ostatnich tygodniach wyraźne rozprężenie. Pokazał to raport z badania na zlecenie money.pl. Polacy zapominają o maseczkach, rękawiczkach czy dezynfekowaniu rąk. Podajniki płynu w wielu sklepach są puste. A epidemia wcale się nie skończyła. Zachorowań jest w ostatnich dniach znowu więcej.
Źródło: Money.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.