Reklama

Czy Karta Łodzianina jest opłacalna? Kwota oszczędności może zawrócić w głowie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Czy Karta Łodzianina jest opłacalna? Kwota oszczędności może zawrócić w głowie! - Zdjęcie główne

Dzięki Karcie Łodzianina można oszczędzić | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już minął rok, odkąd mieszkańcy miasta korzystają z Karty Łodzianina. Dzięki niej można liczyć na zniżki w różnych miejscach. Ile wyniosła ostatnio kwota oszczędności? Szczegóły poniżej.

Dzięki Karcie Łodzianina można oszczędzić

Jak wiemy z oficjalnej informacji prasowej przesłanej przez Urząd Miasta Łodzi, w zeszłym roku przez 9 miesięcy funkcjonowania Karty Łodzianina jej użytkownikom udało się zaoszczędzić ponad 6 milionów złotych. W tym roku, po trzech miesiącach, kwota osiągnęła ponad 2 miliony złotych oszczędności. Jeżeli taki wynik się utrzyma, do końca 2022 roku w kieszeniach mieszkańców Łodzi zostanie aż 8 milionów. 

Wynik aktualnych dwóch milionów oparty jest na sprzedaży samych Migawek, biletów do Aquaparku Fala oraz obiektów MOSIR-u. 

- Rzeczywista kwota, jaką udało się zaoszczędzić, jest bardzo trudna do ustalenia. Do Partnerów Karty Łodzianina należy ponad 200 firm i nie wszystkie oferują usługi o stale określonej cenie – tłumaczy Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, operatora projektu. – Dlatego, o ile łatwo można policzyć, ile zostało sprzedanych biletów ze zniżką, to praktycznie niemożliwe jest ustalenie, za jaką kwotę ktoś zrobił zakupy w sklepie itd. Rzeczywista zaoszczędzona suma jest więc o wiele wyższa.

Mieszkańcy miasta najwięcej oszczędzają na przejazdach komunikacją miejską. W zeszłym roku tańszą migawkę kupiono ponad 300 tysięcy razy. Od stycznia do kwietnia 2022 z Kartą Łodzianina sprzedano prawie 100 tysięcy biletów okresowych. Wszystkie osoby, które w tym roku kupiły migawkę ze zniżką, bez rabatu wydałyby około 12 milionów złotych. A dzięki Karcie ta kwota zredukowała się do 10 milionów. 

Dziennie z różnorakich zniżek z Kartą Łodzianina korzysta około tysiąc osób. Statystyki w sposób klarowny pokazują, że mieszkańcy Łodzi najchętniej korzystają z oferty rozrywkowo-sportowej. W zeszłym roku z Kartą Aquapark Fala odwiedzono ponad 13 tysięcy razy, a to daje oszczędność rzędu prawie 100 tysięcy złotych. W tym roku do 5 kwietnia kwota ta osiągnęła 25 tysięcy, przy prawie 4 tysiącach wizyt. Podobną popularnością cieszą się obiekty należące do MOSiR-u. W tym roku, jeszcze przed sezonem letnim, użytkownicy Karty Łodzianina zaoszczędzili na biletach około 8 tys. zł. 

- Jeśli takie tendencje utrzymają się, do końca roku mieszkańcy zaoszczędzą około 8 milionów złotych z Kartą Łodzianina – zapowiada Tomasz Koralewski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy