Reklama

Reklama

Czy łódzkim wodociągom grożą problemy finansowe? Związkowcy boją się o miejsca pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy łódzkim wodociągom grożą problemy finansowe? Związkowcy boją się o miejsca pracy - Zdjęcie główne

Czy łódzkim wodociągom grożą problemy finansowe? Związkowcy boją się o miejsca pracy (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Sytuacja ma związek z rozporządzeniem, w wyniku którego Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi musi zapłacić o 25 mln zł czynszu więcej Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej.

Reklama

Związkowcy niepokoją się, że taki wzrost istotnie odbije się na płynności finansowej spółki. Pracownicy wystosowali list otwarty do prezydent miasta, w którym proszą o wycofanie rozporządzenia. Ich zdaniem tak duża podwyżka sprawi, że przynosząca zyski miejska spółka w przyszłym roku zanotuje sporą stratę.

!reklama!

- Boimy się tego, że za chwilkę władze miasta przedstawią, że jesteśmy nierentowni i że trzeba będzie szukać innych rozwiązań – mówi Bogdan Mądry ze związku zawodowego Transport Plus.

Nie wykluczają zorganizowania protestu. 

- Nosimy się z zamiarem zorganizowania protestu przechodzenia przez ulicę, żeby zwrócić uwagę mieszkańców na to, co się dzieje w mieście – dodaje związkowiec, Stanisław Jędrzejczyk.

Kierownictwo Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej uspokaja związkowców i zapewnia o stabilnej sytuacji finansowej ZWiK.

- Myślę, że mogą spać absolutnie spokojnie. Spółka nadal będzie funkcjonowała na, myślę, przyzwoitych warunkach. Owszem, pewnie będą w przyszłym roku przejściowe problemy, spółka być może będzie miała straty, ale możemy je pokryć w kolejnych latach z generowanego zysku, więc to nie jest kłopot i nie wpłynie to negatywnie na płynność firmy – tłumaczy Tomasz Piotrowski.

Być może w przyszłym tygodniu dojdzie do spotkania przedstawicieli związków zawodowych i prezydent, Hanny Zdanowskiej.

Źródło: TVP3 Łódź, Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy