Na terenie centrum pracuje 40 lekarzy różnych specjalizacji, nie tylko ortopedii i chirurgii. Jest też kardiolog, neurolog, stomatolog, urolog, ginekolog, pulmonolog, diabetolog, dietetyk czy okulista. Mieszkańcy liczą, że dzięki temu łatwiej będzie dostać się do lekarza specjalisty.
Budynek został wyremontowany
Budynek nowej przychodni został wyremontowany – wymieniono instalację elektryczną, odmalowano ściany, a w pomieszczeniach pojawiły się nowe meble. Gmach przystosowano również do potrzeb osób niepełnosprawnych – usunięto z niego wszelkie bariery architektoniczne, a kolory na ścianach korytarzy i sal dobrano tak, żeby ułatwić poruszanie się osobom niedowidzącym. Koszt remontu to blisko 3 mln zł.
Kolejki do specjalistów
Otwarcie przychodni daje nadzieję łodzianom, którzy nieraz po kilka miesięcy muszą czekać na wizytę u specjalisty.
- W czerwcu potrzebowałem pilnej porady kardiologicznej – mówi pan Jarosław z Łodzi. – Pani w rejestracji zaproponowała mi termin… we wrześniu. Ręce mi opadły.
Pacjenci opowiadają, że nie lepiej jest z wizytami u endokrynologów i neurologów.
- Najbliższy wolny termin do endokrynologa mam na początku lipca – usłyszeliśmy w rejestracji jednej z miejskiej przychodni.
W przychodni przy Maratońskiej endokrynologa akurat nie ma, ale z neurologiem czy lekarzem rehabilitacji można umówić się w ciągu kilku dni.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.