Reklama

Reklama

Czy Palmiarnię czeka wyprowadzka z Parku Źródliska? Kwestia wciąż pozostaje otwarta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czy Palmiarnię czeka wyprowadzka z Parku Źródliska? Kwestia wciąż pozostaje otwarta - Zdjęcie główne

Czy Palmiarnię czeka wyprowadzka z Parku Źródliska? Kwestia wciąż pozostaje otwarta (fot. Ogród Botaniczny w Łodzi|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miasto rozpoczęło rozmowy dotyczące modernizacji łódzkiego Ogrodu Botanicznego. Jedna z propozycji zakłada przeniesienie do niego Palmiarni.

Reklama

Plany budowy Ogrodu Botanicznego w Łodzi sięgają lat 30. ubiegłego wieku, ale jego tworzenie na terenie parku na Zdrowiu rozpoczęło się dopiero po wojnie. W takim kształcie, jaki Botanik znamy dzisiaj, ogród zbudowano na przełomie lat 60. i 70. I od tamtej pory niewiele się tutaj zmieniło. Ogród wymaga zmian – mówi Aleksandra Sztuka z Wydziału Kształtowania Środowiska.

!reklama!

Jedną z propozycji, będącej częścią planu modernizacji Botanika, jest przeniesienie tu Palmiarni. Niewiele osób wie, że według pierwotnych planów miała być zlokalizowana właśnie w Ogrodzie. 

- Mało kto już pamięta, ale oryginalny projekt zakładał budowę palmiarni właśnie tutaj. Czy należy do tego powrócić? To jedna z kwestii, którą rozważamy, a do rozważań zapraszamy łodzian. We wrześniu spotkamy się na konsultacjach. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje i wszystkie przedyskutujemy. Za dwa tygodnie zaproponujemy daty spotkań – mówi Sztuka.

Ogród Botaniczny przez lata zaskarbił sobie sympatię Łodzian jako pełne zieleni miejsce odpoczynku. Wielu mieszkańców zauważa jednak, że potrzebuje on modernizacji. Duża część infrastruktury wciąż pamięta poprzednią epokę; brakuje zaplecza sanitarnego czy punktów gastronomicznych.

 - Mamy wiele wniosków, spostrzeżeń i inspiracji, rozmawiamy także z naszym ogrodem. Powstanie z tego raport otwierający dyskusję. Na przykład w ramach zwiedzania innych ogrodów porównywaliśmy stany zatrudnienia i u nas jest dużo pracowników, a niedawno byli bardzo niezadowoleni, kiedy mieli nieco pomóc w opiece nad zielenią w mieście – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu UMŁ.

Do rozważań nad losami Ogrodu Botanicznego miasto zachęca wszystkich łodzian – w ciągu dwóch tygodni mają się pojawić daty spotkań konsultacyjnych.

Czy przeniesienie Palmiarni z Parku Źródliska to dobry pomysł?

Źródło: Gazeta Wyborcza, Urząd Miasta Łodzi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy