Reklama

Reklama

Czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy doczeka się swojej ulicy w Łodzi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy doczeka się swojej ulicy w Łodzi? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pojawił się pomysł, aby w Łodzi uhonorować Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Radny Rady Miejskiej w Łodzi - Damian Raczkowski - zaproponował, by właśnie imieniem WOŚP nazwać w Łodzi ulicę, skwer lub rondo.

Reklama

Radny Raczkowski postanowił wystosować oficjalną interpelację, w której argumentuje swój pomysł.

!reklama!

- W tym roku mieliśmy 28. Finał, mieszkańcy naszego miasta  masowo włączają się w każdy coroczny finał, wspierając w ten sposób służbę zdrowia, zakup sprzętu itd., z których korzystają też łodzianki i łodzianie - pisze radny Damian Raczkowski - Łodzianie kochają WOŚP, w związku z tym proszę o znalezienie terenu teraz lub w przyszłości, które mogłoby mieć tak ważne wydarzenie za patrona.

Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Geodezji nie zgłosił wobec tego pomysłu sprzeciwu, a więc temat jest jak najbardziej do zrealizowania. 

Tym bardziej, że obecnie w Łodzi mamy 8 obiektów, które nie posiadają nazw.

Są to:

  1. Skwer zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i ul. Mikołaja Kopernika, oznaczony jako część działki ewidencyjnej o nr 214/3 w obrębie P-20 - właściciel Gmina Łódź, władający Zarząd Zieleni Miejskiej, użytek Bi.
  2. Skwer zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich i ul. Płk. Dr Stanisława Więckowskiego, oznaczony jako działki ewidencyjne o nr 257/18, 257/19 w obrębie P-9 - właściciel Gmina Łódź, władający Wydział Gospodarki Komunalnej, użytek Bi.
  3. Skwer zlokalizowany przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich, oznaczony jako działka ewidencyjna o nr 102/1 w obrębie P-19 - właściciel Gmina Łódź, władający Wydział Gospodarki Komunalnej, użytek Bp.
  4. Rondo zlokalizowane na skrzyżowaniu ul. Traktorowej i ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, oznaczone jako działki ewidencyjne o nr 27/89, 27/66 i część działki o nr 27/93 w obrębie B-33 - właściciel Gmina Łodź, władający Zarząd Dróg i Transportu.
  5. Ulica odchodząca w kierunku południowym od ul. Chocianowickiej (w pobliżu Portu Łódź Ikea), oznaczona jako działki ewidencyjne o nr 176/1, 176/5 w obrębie G-36 - właściciel Skarb Państwa, władający Zarząd Dróg i Transportu.
  6. Ulica odchodząca od ul. Sanitariuszek w kierunku zachodnio-południowym, oznaczona jako działki ewidencyjne o nr 1/2, 2/3, 4/3, 5/2 w obrębie P-37 - właściciel Gmina Łódź, władający Zarząd Dróg i Transportu.
  7. Rondo zlokalizowane na skrzyżowaniu ul. Zjazdowej i ul. Budy, oznaczone jako części działek ewidencyjnych o nr 1/42, 1/45, 61/6 w obrębie W-4, część działki o nr 53/28 w obrębie W-5 - właściciel Gmina Łódź, władający Zarząd Dróg i Transportu.
  8. Projektowane do wybudowania rondo na skrzyżowaniu ulicy Traktorowej i Łanowej.
Czy Waszym zdaniem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powinna zostać patronem ulicy, ronda lub skweru w Łodzi? Dajcie znać w komentarzach i w SONDZIE [KLIKNIJ TUTAJ].

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy