Reklama

Reklama

Dawne stadiony ŁKS i Widzewa - historia, sport i wzruszenia. Współczesne obiekty wywołują takie emocje?

Opublikowano: ndz, 1 maj 2022 08:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Obecnie stadiony łódzkich drużyn piłkarskich są przystosowane do nowoczesnych standardów footballowych obiektów, wymagań transmisji telewizyjnych, mają piękne trybuny, profesjonalne oświetlenie i dobrą akustykę. Jak wyglądali ich dekady starsi poprzednicy? Zobaczcie archiwalne zdjęcia stadionów Widzewa i ŁKS-u.

Stadiony Widzewa i ŁKS-u na archiwalnych fotografiach. Tam zaczęła się historia piłkarskiej Łodzi

Przed wybuchem I wojny światowej Łódzki Klub Sportowy korzystał z terenów na Kozinach, przy ul. Srebrzyńskiej. Po wojnie klub podjął starania o zdobycie nowej lokalizacji, która miała posłużyć piłkarzom w celach treningowych i do rozgrywania spotkań. 

W roku 1922 Rada Miejska w Łodzi przystała na prośby władz klubu i podjęła decyzję o wydzierżawieniu drużynie terenu położonego nieopodal ul. Karolewskiej, sąsiadującego ze stacją Łódź Kaliska. Jeszcze tego samego roku wykonano pierwsze prace związane z uporządkowaniem miejsca pod przyszły stadion. 

Od początku istnienia klubu działacze Widzewa starali się pozyskać od miasta ziemię pod budowę infrastruktury sportowej. W 1928 roku magistrat wydał decyzję o przyznaniu klubowi placu przy ul. Rokicińskiej 28B (dziś al. Józefa Piłsudskiego 94). 

Do pomocy przy budowie obiektu zobligowani byli wszyscy członkowie Towarzystwa – każdy z nich musiał przepracować 10 godzin na budowie lub opłacić składkę na finansowanie budowy. Uroczyste otwarcie stadionu Widzewa odbyło się 30 marca 1930 roku. 

Wiecie, jak łódzkie stadiony wyglądały przed modernizacją? Archiwalne zdjęcia obiektów umieściliśmy w naszej galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy